Bratislava nespí a nezabúda. Upraví okolie pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží

  • Deň pred pätnástym výročím smrti Daniela Tupého mesto predstavilo revitalizáciu okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží  
  • Predstavuje ho v deň pätnásteho výročia vraždy Daniela Tupého
pamätník obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží
MIB
  • Deň pred pätnástym výročím smrti Daniela Tupého mesto predstavilo revitalizáciu okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží  
  • Predstavuje ho v deň pätnásteho výročia vraždy Daniela Tupého

Hlavné mesto Bratislava spolu s  Metropolitným inštitútom Bratislavy pripravili projekt revitalizácie okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží a  vrátili pamätníku pietny charakter. Predstavuje ho v deň pätnásteho výročia vraždy Daniela Tupého. 

Na Tyršovom nábreží v  okolí pamätníka obetiam extrémizmu plánuje hlavné mesto spolu s  Metropolitným inštitútom Bratislavy upraviť okolitú plochu, aby pamätník dostal dôstojný priestor.  

Bratislava sa opäť posunie vpred, kúpele Grössling budú vyzerať nádherne a veľkolepo

Neďaleko od miesta, kde pred pätnástimi rokmi zavraždili študenta Daniela Tupého, vznikol pamätník obetiam extrémizmu od autora Ing. arch. Pavla Brnu. Dnes pamätník obkolesuje neupravená asfaltová plocha a je často obklopená parkujúcimi autami.

Hlavné mesto sa pustilo do revitalizácie priestoru, plánuje zredukovať parkovanie a v okolí pamätníka spevnené plochy nahradiť zelenými plochami. Namiesto nepriepustných povrchov pribudnú veľké plochy trávnika, nové stromy, nové pešie ťahy, osvetlenie a mobiliár.  

Zámerom návrhu architektiek ateliéru Kataríny Brojovej je ponúknuť jednoduché riešenie, ktoré nekonkuruje objektu pamätníka, ale naopak podporuje a dopĺňa jeho pôsobenie v priestore v kontexte blízkeho okolia a nábrežia Dunaja v centre mesta. Pomocou zvlnenia terénu od centrálneho priestoru pamätníka sa tak zvýrazní dôležitosť tohto miesta a samotné zvlnenie zároveň ponúka obzvláštňujúci pobytový zážitok pre rekreačné aktivity nábrežia,“ píše primátor na Facebooku.

Vďaka týmto zmenám dostane pamätník opätovne pietny charakter

Zámerom návrhu architektiek ateliéru Kataríny Brojovej je ponúknuť  jednoduché riešenie, ktoré nekonkuruje objektu pamätníka, ale naopak podporuje a dopĺňa jeho pôsobenie v priestore v kontexte blízkeho okolia a nábrežia Dunaja v centre mesta.

Pomocou zvlnenia terénu od centrálneho priestoru pamätníka sa tak zvýrazní dôležitosť tohto miesta a samotné zvlnenie zároveň ponúka ozvláštňujúci pobytový zážitok pre rekreačné aktivity nábrežia. 

pamätník obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží
zdroj: MIB

Projekt revitalizácie okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží je jeden z projektov Hlavného mesta a Metropolitného inštitútu Bratislavy pre lepšie verejné priestory, v rámci ktorých mesto zlepšuje kvalitu ciest, chodníkov a verejných priestorov pre všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky po celom meste.  

Zdroje: TS MIB, Faebook/Matúš Vallo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech