Bratislava privíta festival extrémneho jedla. Bude hmyz aj najsmradľavejší pokrm na svete

  • Bratislavský amfiteáter v Rači bude hostiť Extrem Food Festival po prvýkrát
  • Ochutnať na ňom môžeš cvrčkov, hady, pavúky ale aj „najsmradľavejšie" ovocie na svete
  • Bratislavský amfiteáter v Rači bude hostiť Extrem Food Festival po prvýkrát
  • Ochutnať na ňom môžeš cvrčkov, hady, pavúky ale aj „najsmradľavejšie" ovocie na svete

Prvý ročník Extrem Food Festivalu v Bratislave má pre teba pripravené netradičné cudzokrajné pokrmy, predaj exotických surovín, ale aj osvetové prednášky o tom, ako cestovať za chuťou. Pre TASR to uviedol organizátor festivalu Pavel Pichler.

Priaznivci exotickej kuchyne majú v sobotu 17. augusta možnosť vymeniť slovenskú kuchyňu za extrémny gurmánsky zážitok. Na ochutnávku budú cvrčkovia, hady či pavúky.

Gepostet von Extrem food festival am Sonntag, 26. Mai 2019

Hranice „extrému“ má každý inde

Nechceme ponúkať niečo, čo sa dá bežne kúpiť, pripravujeme skutočné extrem food,“ povedal Pichler, podľa ktorého je akcia poňatá skôr ako menší domáci festival s milou atmosférou a netradičným zážitkom.

Na návštevníkov čakajú okrem extrémnej zóny aj bežnejšie pokrmy od reštaurácií, ktoré budú pripravovať pokrmy z thajskej, arabskej alebo čínskej kuchyne. „Sme si vedomí, že hranice extrémneho a exotického jedla sú pre každého niekde inde,“ podotkol Pichler.

Gepostet von Extrem food festival am Sonntag, 26. Mai 2019

Počas dňa očakávajú organizátori na prvom ročníku festivalu okolo 1000 návštevníkov. „Chceme, aby všetci, ktorí prídu, mohli ochutnať čo najviac jedál, videli, ako sa jednotlivé suroviny pripravujú a ako ich správne okoreniť či naservírovať,“ poznamenal Pichler.

Gurmánski fajnšmekri sa môžu tešiť aj na preteky v jedení. Súťažiaci budú musieť zjesť švédske rybie jedlo surströmming, ktoré je považované za jedno z „najsmradľavejších“ pokrmov na svete. A pokiaľ to má rád niekto ostré, nemal by si nechať ujsť ani súťaž v pití chilli piva na čas.

Až na kraj sveta

Sprievodný program obohatia zaujímavé cestovateľské prednášky viacerých dobrodruhov, ktorí navštívili zaujímavé, neturisticky-frekventované miesta.

Šamanská kultúra v odľahlých častiach Nepálu je mix cestovateľského príbehu a prednášky o šamanizme v Nepálskej oblasti Sagarmatha. Zameriava sa na moju 10-dňovú cestu so sprievodcom, na ktorej sme sa rozhodli na slepo hľadať autentických šamanov a stráviť s nimi niekoľko dní, ako večer počas rituálov, tak aj cez deň počas bežného dňa,“ povedal pre Startitup jeden z prednášajúcich Matej Cerulík.

Extrem food festival Bratislava bude v amfiteátri Rača od 10.00 h do 18.00 h. Viac info môžeš nájsť aj na facebookovej udalosti.

Zdroj: Extreme food festival

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech