Bratislava sa dostala do rebríčka TOP 10 najatraktívnejších destinácií Európy

  • Bratislava skončila v zozname European Best Destinations na 9. mieste
  • Predbehla Atény aj Florenciu
  • Do hlasovania sa zapojilo viac ako pol milióna ľudí
  • Bratislava skončila v zozname European Best Destinations na 9. mieste
  • Predbehla Atény aj Florenciu
  • Do hlasovania sa zapojilo viac ako pol milióna ľudí

Cestovateľský portál European Best Destinations vyhlásil v poradí už 10. ročník súťaže o najatraktívnejšie európske destinácie. Do online hlasovania sa zapojilo viac než 500-tisíc ľudí a vybrali 15 najkrajších lokalít starého kontinentu. Pre Slovensko máme dobrú správu, naše hlavné mesto Bratislava sa dostalo do TOP 10 celkového hodnotenia a skončilo na úctyhodnom 9. mieste.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Bratislava Pixabay

Portál Bratislavu opísal ako moderné mesto na rieke Dunaj, kde sa snúbi storočia stará história so súčasnosťou. Vyzdvihujú hlavne jej atraktívnu polohu v blízkosti iných európskych metropol ako Viedeň, Praha či Budapešť. Pre bežného Slováka je naše hlavné mesto možno predražené, no v porovnaní s mnohými ďalšími lokalitami Európy, ide stále o pomerne lacnú destináciu. Okrem kultúry, gastronómie, histórie či panoramatických pohľadov, na návštevníkov čaká aj unikátna atmosféra. Hrad, UFO a Katedrála svätého Martina tvoria trojuholník, ktorý by si mal prejsť každý turista.

Predbehli sme naozaj lukratívne destinácie, v hodnotení za Bratislavou skončili napríklad Atény či Florencia.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Hlavné námestie Bratislava (Wikimedia Commons Jorge Láscar)

Na prvom mieste sa ocitla metropola Maďarka Budapešť, za ňou portugalská Braga a prvú trojica uzatvorila Monte Isola v Taliansku. Do TOP 10 sa dostal aj francúzsky Metz (4.), Poznaň (5.), španielska Malaga (6.), Ženeva (7.), Cavtat v Chorvátsku (8.) a francúzsky Sainte-Maxime (10.). Celý zoznam si môžeš pozrieť na oficiálnej stránke hlasovania.

Zdroj: European Best Destinations

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech