Bratislava sa pripravuje na všetky scenáre, preverujeme aj stav krytov, hovorí Vallo

  • Bratislava sa pripravuje na všetky scenáre
  • Spolu s mestskými časťami preveruje stav krytov
Vallo
Vallo TASR/ Dano Veselský
  • Bratislava sa pripravuje na všetky scenáre
  • Spolu s mestskými časťami preveruje stav krytov

Mesto Bratislava sa pripravuje na všetky scenáre v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. Spolu s mestskými časťami preveruje stav krytov civilnej ochrany, ktoré majú v správe.

Aktualizuje tiež zoznam jednoduchých úkrytov budovaných svojpomocne (JÚBS), ktoré majú tiež poskytnúť ochranu v prípade priameho ohrozenia. Na sociálnej sieti to uviedol bratislavský primátor Matúš Vallo.

Spevnené podzemné priestory

„Začiatkom týždňa sme zvolali krízový štáb a na dennej báze koordinujeme aktivity s mestskými časťami a okresným úradom, ktorý spadá pod ministerstvo vnútra a zodpovedá za civilnú ochranu a krízové riadenie,“ uviedol primátor s tým, že oslovili aj vládu, aby Bratislava bola prizvaná na zasadnutia ústredného krízového štábu.

zdroj: TASR/ Pavel Neubauer

Vallo je presvedčený, že ako samospráva hlavného mesta vedia štátu poskytnúť cenné informácie a lepšie tak zabezpečiť potreby obyvateľov. V prípade úkrytov JÚBS ide podľa jeho slov najmä o spevnené podzemné priestory, ktoré sa podľa stavebného zákona priebežne budujú v rámci bežnej výstavby, ale aj napríklad podzemné garáže.

Celkovo by táto kombinovaná sieť úkrytov mala poskytovať ochranu pre populáciu nášho mesta. Mesto a mestské časti budú ďalej postupovať podľa pokynov okresného úradu pod ministerstvom vnútra,“ uviedol Vallo.

Upozornil, že o prípadnej aktivácii siete krytov vrátane podrobných postupov v prípade ohrozenia rozhoduje štát, ktorý bude v prípade zhoršenia situácie o tom vopred informovať. Obyvateľov hlavného mesta ubezpečil, že Bratislava nie je momentálne bezprostredne ohrozená.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Trendové videá