Bratislava Smart Region: Konferencia, vďaka ktorej môžu mestá dostať jasnú smart víziu

  • Už zajtra 17. októbra sa vo Vodárenskom múzeu uskutoční zásadná konferencia Bratislava Smart Region, ktorej cieľom bude hľadať konkrétne smart riešenia pre obce a mestá v našom kraji.
cy
facebook.com/pavol.freso
  • Už zajtra 17. októbra sa vo Vodárenskom múzeu uskutoční zásadná konferencia Bratislava Smart Region, ktorej cieľom bude hľadať konkrétne smart riešenia pre obce a mestá v našom kraji.

Vďaka tomuto podujatiu sa budú môcť prepojiť dôležité názory inovátorov a zástupcov súkromného sektora s názormi ľudí zo samosprávy. K dispozícii je však aj limitovaný počet miest pre verejnosť. Záujemcovia o účasť na samotnej konferencii sa môžu registrovať na adrese www.bratislavasmartregion.sk. Facebook udalosť ku konferencii nájdeš TU.

Doprava

Témou konferencie budú aj smart riešenia v oblastiach dopravy. Bude sa diskutovať o tom, čo urobiť, aby ľudia preferovali alternatívne spôsoby dopravy, nechali auto doma a pohodlne sa po mestách či obciach prepravovali napríklad na bicykloch.

V rámci diskusie sa budú rozoberať kľúčové projekty, ako: Cyklotrasa Devínska cesta, Malokarpatská vínna cyklo cesta BA-TT, Inteligentná doprava v Plzni, DriveNow e-Car Sharing Kodaň, Inteligentný Kolín, plus témy navrhnuté čitateľmi Startitup.

Súčasťou konferencie budú aj odborné workshopy. Účastníci budú diskutovať o pripravenosti konkrétnych smart riešení pre implementáciu v regióne.

Diskutujúci:

Roman Russev – Microsoft

Štefan Kozák – pedagóg a výskumník na STU FEI v oblasti automatizácie, mechatroniky a kybernetiky

Robert Šimek – Simplecell

Stanislav Styan – Bratislavská integrovaná doprava

Michal Ukropec – zakladateľ Infotech

Michal Beniač – Bratislavský samosprávny kraj

Martin Semjan – cloud architekt v spoločnosti Softwareone

Mgr. Barbora Lukáčová – Bratislavský samosprávny kraj, Odbor stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov

Turizmus

V rámci témy turizmu sa budú hľadať riešenia na podporu  cestovného ruchu v regióne. Diskutovať sa bude aj o smart riešeniach pre aktívne trávenie voľného času, alebo o prepojení turizmu so životným prostredím.

V diskusii sa rozoberú projekty, ako: Bratislava Fashion Map, Zelený promenádový most, Vypadni.sk, Rekreačné stredisko a bazénový komplex ALLAS v Helsinkách.

Diskutujúci:

František Stano – OZ Twin City Live (Facilitátor workshopu)

Ľuboš Cibák – VSE

Jozef Lukáč – Vypadni.sk

František Fabián – Tour4U

Lukáš Dobrocký – Bratislavský samosprávny kraj

Dana Kleinert – Slovak Fashion Council

Dávid Čajko – Future Proof s.r.o.

Martin Hrubala – Malokarpatské múzeum v Pezinku

Zuzana Pacáková – zakladateľka a umelecká riaditeľka festivalu Biela noc.

Životné prostredie

Ústredným predmetom tejto témy bude efektívne hospodárenie s vodou a energiami, adaptácia na zmenu klímy či reakcia na extrémne počasie a ich zohľadnenie v smart stratégii.

Diskutovať sa bude aj o konkrétnych projektoch, ako: Kontajnerová čistiareň odpadových vôd s využitím membránových bio reaktorov, Inteligentný manažment odpadu – Pilot, The Edge, Udržateľné mesto Hyllie, Inteligentný Kolín, plus témy navrhnuté čitateľmi Startitup.sk.

Diskutujúci:

Martin Komínek – Simplecell (Facilitátor workshopu)

Radoslav Mizera – Solved

Martin Hakel – Bratislavský samosprávny kraj

Zuzana Hudeková – Bratislavský samosprávny kraj

Vladimír Bielik – Tercial

Miloš Halečka – HB Reavis

Robert Modrovský – Microsoft

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK