Bratislava spustila jedinečný projekt, na každom kroku nájdeš červené lehátka. Má to jasný zámer

  • V Bratislave pribudli nové pohodlné lehátka
  • Mesto tak chce tak učiniť ideálne podmienky pre návrat verejnosti do priestoru
sadni si červené lehátka bratislava
MIB
  • V Bratislave pribudli nové pohodlné lehátka
  • Mesto tak chce tak učiniť ideálne podmienky pre návrat verejnosti do priestoru

Sú červené, na viacerých miestach v Bratislave a majú vyplniť voľný verejný priestor, v ktorom je potenciál byť o čosi viac sociálnejší. Nové lehátka sú pohodlné a lepšie sa hodia na sedenie v parku alebo pri vode.

Projekt Sadni si! prináša do Bratislavy voľné verejné sedenie, ktoré oživuje a kultivuje verejné priestory s nedostatkom sedenia.

Chceme podnecovať ideálne podmienky pre návrat verejnosti do priestoru, ktorý jej patrí, aj jednoduché riešenia vedia urobiť v mestskom priestore zásadné zmeny a stimulovať interakcie medzi obyvateľmi a priestorom, generovať tak jeho pozitívne využívanie,“ píše vo svojom poste Metropolitný inštitút Bratislavy. 

K lehátkam pribudnú aj lavičky

Prednedávnom sme ťa informovali, že mesto sa rozhodlo si požičať návrh pražskej lavičky, ktorej dizajn pochádza zo známej rozprávky o Krtkovi. V rámci úspešnej spolupráce s mestskou organizáciou MIB sa Praha podelila o tento dizajn, ktorý sa už osvedčil v pražských uliciach. 

Metropolitný inštitút Bratislavy pripravil koncept verejného obstarávania rámcovej zmluvy na dodanie prvkov mestského mobiliáru, ktorej súčasťou budú aj mestské časti.

Verejnú súťaž mesto vyhlási do konca roka 2020. V Bratislave postupne pribudne 1 000 nových lavičiek s československým dizajnom, ako aj smetné koše a cyklostojany.

zdroj: Twitter @matusvallo

Pražská lavička svojím dizajnom nadväzuje na historickú československú lavičku – funkčnú, ergonomickú a pohodlnú na sedenie. Jej autormi sú dizajnéri Michal Froněk a Jan Němeček zo štúdia Olgoj Chorchoj, víťazi architektonickej súťaže na pražskú lavičku z roku 2017.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK