Bratislava ti dá takmer 2 000 eur, ak mestu pomôžeš riešiť dlhodobo ignorované problémy

  • Mesto Bratislava hľadá do svojich radov kľúčového človeka
  • Jeho či jej úlohou bude riešiť problémy, ktorých sa mesto nevie zbaviť už dlhé roky
vallo, bratislava
TASR/Pavel Neubauer Zdieľať, Pexels/ Karol Czinege
  • Mesto Bratislava hľadá do svojich radov kľúčového človeka
  • Jeho či jej úlohou bude riešiť problémy, ktorých sa mesto nevie zbaviť už dlhé roky

Momentálne máš šancu pomôcť hlavnému mestu ako vedúci či vedúca oddelenia dostupného bývania a pomoci ľuďom bez domova. Tvojou úlohou bude vedenie odvážneho tímu, ktorý prinesie riešenia na dlhodobo ignorované sociálne problémy.

Čaká ťa práca na personálnych témach, systéme práce a podpore členov tímu. Očakávať sa od teba bude aj nastavovanie chodu celého oddelenia a presadzovanie ideí a projektov do reality.

Ak sa ti to podarí, mesačne si na účet pripíšeš od 1 800 eur, rátaj tiež s osobnostným príplatkom stanoveným v závislosti od tvojich odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností.

Miesto tvojho výkonu práce bude na Židovskej ulici 1, a práve tu budeš pripravovať materiály v oblasti pomoci ľuďom bez domova a dostupnosti bývania. Na tvojich ramenách bude tiež zabezpečovanie efektívneho míňanie financií z rozpočtu hlavného mesta v oblasti, ktorá ti bude zverená.

Očakáva sa od teba, že budeš mať ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Výhodou je vzdelanie v humanitných alebo sociálnych vedách. Taktiež sa ti zídu najmenej 4 roky a prax vo vedení tímov a manažmente.

Budeš potrebovať aj všeobecný rozhľad, orientácia v sociálnej oblasti a v neposlednom rade sociálnu citlivosť. Magistrát hľadá do svojho tímu človeka, ktorý bude zodpovedný, samostatný a bude mať schopnosť predvídať a efektívne riešiť problémové situácie.

Benefity

Pracovná pozícia má aj viacero benefitov, budeš môcť využiť pružný pracovný čas a čaká ťa aj zvýšený výmer dovolenky o jeden týždeň nad rámec zákona.

Chcel by si pracovať pre mesto Bratislava?

Dva dni v kalendárnom roku budeš mať vyčlenené aj na regeneráciu pracovnej sily. Počítať môžeš i s príspevkom na dopravu a stravovanie. Zamestnanci mesta majú tiež bezplatný vstup do vybraných mestských inštitúcií.

Mládež a nočný život

Na stránke mesta sa objavila aj ďalšia nevšedná ponuka práce. Magistrát chce zamestnať „odborného pracovníka pre mládež v nočnom živote v mestskom tíme“. Ide o terénnu prácu na plný úväzok s nástupným platom od 1 300 eur mesačne.

zdroj: Wikimedia/ David Castor

„Odborný terénny pracovník alebo pracovníčka sa podieľa na realizácii mestského terénneho programu. Poskytuje služby odborného terénneho programu pre sociálne vylúčené skupiny, najmä ľudí bez domova, ale aj ohrozenú mládež,“ píše sa v popise pracovnej ponuky.

Terénny pracovník zároveň spolupracuje na riešeniach spojených s potrebami verejnosti. Cieľom je najmä zmiernenie konfliktu v komunitách cieľových skupín. Ide o prácu, kde budeš musieť pracovať aj vo večerných hodinách a v soboty.

Záujemcovia o túto pozíciu by mali mať ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v oblasti sociálnych vied. Tiež by mali ovládať anglický jazyk aspoň na úrovni B1. Potrebovať budeš aj vodičský preukaz B a odolnosť voči stresu.

Vytváraj krajšie mesto

Ak nepatríš medzi ľudí, ktorí by chceli pracovať priamo v teréne, možno ťa zaujme pozícia projektového vedúceho pre obľúbený projekt „Živé námestie“.

Záujemca o túto prácu má šancu si zarobiť od 2 000 eur mesačne a navyše môže dostať aj osobnostný príplatok.

Bratislava
zdroj: TASR/Michal Svítok

„Projekt Živé námestie, v rámci ktorého vytvoríme na Námestí SNP, Námestí Nežnej revolúcie a Kamennom námestí zjednotený verejný priestor, pokračuje v ďalšej príprave a projektovú organizáciu posilňujeme o projektového vedúceho, ktorý bude ďalej riadiť jeden z kľúčových projektov rozvoja verejných priestorov Bratislavy,“ objasňuje magistrát.

Tvojou úlohou bude vedenie projektu na základe zadania v spolupráci s odbornými útvarmi magistrátu a partnermi. Budeš sa musieť postarať aj o ďalšie plánovanie projektu a správu termínového plánu. Navyše budeš viesť aj vlastný tím.

Vyžaduje sa, aby si mal ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa ekonomického, manažérskeho alebo technického zamerania. Je tu potrebných minimálne 5 rokov odbornej praxe, pričom je vítaná aj prax vo verejnej správe.

Zídu sa ti aj minimálne 3 roky praxe vo vedení ľudí a skúsenosť s projektovým riadením a projektovým manažmentom.

Zdroj: Bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech