Bratislava začína byť centrom escape rooms, toto je 5 najlepšie hodnotených

  • Máš na to približne hodinu a musíš sa dostať cez všetky logické prekážky. Escape rooms sú na Slovensku a v Bratislave veľmi obľúbené
  • Prinášame prehľad tých najzaujímavejších a najvyššie hodnotených v Bratislave
  • Ich ceny sú veľmi podobné, ale tematické zameranie často odlišné
BeFunky-collage
Unsplash
  • Máš na to približne hodinu a musíš sa dostať cez všetky logické prekážky. Escape rooms sú na Slovensku a v Bratislave veľmi obľúbené
  • Prinášame prehľad tých najzaujímavejších a najvyššie hodnotených v Bratislave
  • Ich ceny sú veľmi podobné, ale tematické zameranie často odlišné

Escape rooms alebo inak únikové hry začínajú byť v našom meste v poslednej dobe čím ďalej tým viac populárne. Svedčí o tom aj fakt, že za posledné roky ich v Bratislave dosť pribudlo.

Ľudia ich využívajú ako teambuilding alebo ako voľnočasovú aktivitu s priateľmi. Pre tých, ktorí nevedia, čo escape room je, ide o aktivitu, ktorá je založená na vyriešení rôznych logických hračiek alebo úloh.

Hra je lokalizovaná v dome alebo byte, kde začínate ako tím v jednej miestnosti a postupným riešením logických hier sa otvárajú nové a nové dvere. Cieľom hry je dostať sa von z domu v určitom čase a vyriešiť všetky hádanky a nástrahy spojené s cestou von.

Panic escape (úniková izba) je preto „panická“, pretože súťažiaci nevedia, čo ich môže postihnúť pri riešení logických hier a často sa môžu stretnúť s nečakanými nástrahami. Tie často vyvolajú strach alebo dokonca paniku.

Aj v našom hlavnom meste môžeš nájsť niekoľko podobných „escape rooms“, ktoré sa postarajú o tvoju zábavu. Vyberáme tie najlepšie hodnotené podľa Tripadvisoru.

1, BrainTeaseLava – Escape Rooms & City Games

BrainTeaseLava je svojím príznačným názvom najlepšie hodnotený escape room v Bratislave na TripAdvisore. So svojimi 407 recenziami má nula hodnotení ako „otrasné“ a len dve sú označené ako „úbohé“.

Všetky ostatné recenzie dávajú tomuto bratislavskému escape roomu vynikajúce hodnotenie, čo ho robí podľa nášho rebríčka tým najlepším čo dokážeš v meste nájsť.

Escape room ponúka okrem iných teambuidlingových aktivít v centre Bratislavy tri tematické escape rooms. Všetky tri hry sú určené pre 2 až 5 osôb a cena jednej 70-minútovej hry je 59 eur. V ponuke je Jánošíkov poklad, V pazúroch ŠTB a escape duel Jánošíkov poklad.

„Jánošika zajali a chcú ho obesiť! Vstúpte do magického domu a získajte bájny Jánošíkov poklad, ktorý mu pomôže. Escape Room Jánošíkov poklad je strhujúca hra plná prekvapení, mágie, zaujímavých a originálnych úloh. Popustite uzdu fantázii a užite si jedinečných 70 minút!,“ píše sa na stránke.

V hre s názvom V pazúroch ŠTB sa dostaneš do bytu agenta ŠTB a vrátiš sa do minulosti. Tu musíš vyriešiť tematické úlohy, aby si unikol komunistickému agentovi.

Firme BrainTeaseLava s. r. o. sa podľa Finstatu od roku 2017 darí a za rok sa dokázala dostať z tržieb 30-tisíc na vyše 121-tisíc. Za rok 2018 vykázala zisk vyše 23,5-tisíc eura.

2, Questum – new escape room

Questumu escape room patrí druhé miesto. Na portále TripAdvisor má celkovo 173 recenzii, z toho 154 hodnotených ako „vynikajúce“.

„Questum je zábavne centrum, kde si prídu na svoje milovníci dobrodružstva. Príďte a prežite s nami atmosféru, ktorú si budete pamätať. Vo všetkých našich únikových miestnostiach vládne napätie, ktoré Vám zaručene prinesie ten najlepší zážitok,“ píše sa na stránke tohto centra.

Questum ponúka 4 únikové miestnosti, ktoré sú tematicky rozdelené. Tajomstvo Nikola Teslu, Strašidelné príbehy socializmu, Prekliatie Mayov alebo Tajomné laboratórium.

Hry sa môže zúčastniť 2 až 6 osôb, niektoré sú obmedzené na maximálne 5 ľudí. Cena je pri všetkých miestnostiach rovnaká a stojí od 5o do 65 eur. Závisí ale od celkového času hry. Zaujímavosťou je, že Questum funguje ako franšízový koncept.

Escape room prevádzkuje spoločnosť Phobia s.r.o., ktorá od roku 2015 do roku 2017 navyšovala podľa Finstatu svoje tržby a práve v roku 2017 hospodárila s vyše 75-tisíc eurami. Od roku 2017 spoločnosť zaznamenala pokles tržieb a za rok 2018 to bolo už len 22-tisíc eur.

3, Paniq room

Paniq room je v našom výbere na treťom mieste najlepších bratislavských escape rooms. Na portále TripAdvisor má po BrainTeaseLave a Questum najviac dobrých recenzii.

Až 112 recenzentov označilo Paniq room za vynikajúci a môže ho odporučiť. V ponuke má hneď 5 miest po celom Slovensku a 7 escape rooms.

V Bratislave sa môžeš zabaviť v dvoch panic rooms, ktoré firma ponúka. Presnejšie ide o Da Vinciho tajomstvá a Hannibalov dotyk. V tomto prípade máš taktiež 70 minút na rozlúštenie všetkých úloh, aby si sa dostal von z miestností a hra je pre 2 až 6 hráčov.

Cena hry závisí od počtu hráčov, ak vás je viac ako 3 najviac však 6, zaplatíte takmer 50 eur. Každý ďalší hráč si pripláca. Hru môžu hrať aj dvaja za necelých 35 eur.

„V našej tretej izbe zažijete dobrodružstvo pri hľadaní Svätého grálu. Podľa kresťanských legiend je Svätý grál čaša alebo pohár, z ktorej údajne pil Kristus pri Poslednej večeri,“ opisuje Paniq room svoju hru Da Vinciho tajomstvá. Pre hru Hannibalov dotyk platia tie isté pravidlá, avšak hra sa dá hrať len v tíme najviac 5 hráčov.

„Po zmiznutí Vašej sestry ste sa rozhodli zakročiť a preskúmať dom v čase, keď sused nie je doma. Podarí sa Vám ho usvedčiť , alebo aj pod Vami sa zľahne zem?!,“ píše sa o Hannibalovom dotyku.

4, Escape-room Trapped

Na štvrtom mieste nášho rebríčka podľa recenzii TripAdvisoru sa nachádza Escape-room Trapped, ktorá sa nachádza v centre Bratislavy. Hodnotením vynikajúce si od ľudí vyslúžila 77 recenzii a získal nula hodnotení v kategórii „otrasné“.

„Máte radi tajomstvá, hádanky a myslíte si, že si dokážete poradiť v nezvyčajných situáciách? Chceli by ste súťažiť so Sherlockom Holmesom alebo Herkulom Poirotom v úlohe detektíva a rozlúštiť záhady uzamknutej miestnosti? Potom je táto hra práve pre Vás!,“ píše sa na stránke escape roomu.

Tento escape room ponúka tri miestnosti, ktoré sú pomenované ako: Virus, Bunker alebo Deravý kotol. Pri prvom spomínanom sa šíri nebezpečný vírus, pred ktorým treba čo najrýchlejšie uniknúť, druhý hovorí o rýchlom opustení bunkra, kde je potrebná jeho mapa. Druhá miestnosť je o špeciálnom čarovnom prútiku, ktorý ti dovolí dostať sa z miestnosti a chytiť vlak.

Cena všetkých troch je od 40 do 50 eur a hrať ju môžu najviac 4 hráči.

View this post on Instagram

#trappedbratislava #bunker #escaperoom #virus #unikovahra

A post shared by escape room Trapped (@trapped_escape_room_bratislava) on

5, Asylum Escape Room

Asylum escape room je piata najlepšie hodnotená úniková izba v Bratislave. Vo svojej ponuke má len jednu miestnosť, kde jedna hodina hry stojí 44 eur, čo robí túto miestnosť jednu z najlacnejších v našom rebríčku.

Má 74 recenzii, z toho 70 ľudí hodnotilo tento escape room ako vynikajúci.

Escape Room je fyzická/logická dobrodružná hra, v ktorej hráči pomocou stôp, nápovedí a stratégií riešia sériu hádaniek
tak, aby splnili ciele. Hráči musia v časovom limite (60 minút) odhaliť tajnú zápletku ukrývajúcu sa v miestnostiach, píše sa na stránkach spoločnosti.

Hra sa nesie v duchu medicínskeho prostredia a všetci hráči majú na sebe oblečené  zdravotnícke plášte.

Zdroje: BrainTeaseLava, Questum, Paniq, room, Escape-room, Trapped, Asylum, Escape, Room, TripAdvisor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech