Bratislava získala ocenenie, ktoré má v turistickom ruchu hodnotu Oskara!

  • Len máloktorý Slovák považuje naše hlavné mesto za turistický skvost. Slávu a lesk skôr často závidíme susednej Viedni a Prahe. Karta sa však otočila a Bratislava teraz získala prestížne Zlaté jablko za turizmus.
xyqxqx
Pixabay/visitljubljana.com
  • Len máloktorý Slovák považuje naše hlavné mesto za turistický skvost. Slávu a lesk skôr často závidíme susednej Viedni a Prahe. Karta sa však otočila a Bratislava teraz získala prestížne Zlaté jablko za turizmus.

Významné ocenenie Golden Apple udelila Bratislave v kategórii destinácia Medzinárodná federácia novinárov a publicistov o cestovnom ruchu (FIJET). Táto cena sa každoročne udeľuje krajine či mestu, ktoré poskytuje zaujímavú zmes histórie, kultúry a turistického zážitku a doteraz sa ňou mohlo pochváliť už asi 40 miest. Vlani napríklad jablko získala Ľubľana, predtým Moskva.

Tento turistický Oskar je skvelou správou pre náš cestovný ruch a určite ho pozitívne povzbudí a priláka ďalších cestovateľov. Pre mnohých odborníkov z oblasti turizmu to však nie je až také veľké prekvapenie. Bratislava si za posledné roky pomaly získava prestíž a približuje sa k najobľúbenejším európskym metropolám. Je príjemným osviežením pre tých, ktorých už všade ospevované destinácie neohúria a hľadajú niečo trochu menej mainstreamové.

Slovenský región, jeho kultúra, zvyky a taktiež nátura Slovákov pravidelne očarujú turistov z celého sveta, ktorý sú prekvapení z toho, čo v tejto malej krajine nájdu. Mnohé veci, ako je príroda, gastronómia či pestrosť zvykov dokážu oceniť viac než domáci a často nám tak pripomínajú, že by sme si benefity slovenského života mali vážiť.

Foto: Pixabay

Počet návštevníkom hlavného mesta každým rokom narastá a v roku 2016 Bratislavu podľa štatistík navštívilo viac ako 1 200 000 turistov z celého sveta! Stačí sa prejsť večer v letných mesiacoch uličkami v historickom centre a budeš sa cítiť ako v nejakej vyhlásenej talianskej destinácii. Je úžasné, že napriek tomu, že oproti väčším metropolám má tá naša veľa nevýhod a musí bojovať na „menšom piesočku“, dokáže ponúknuť rovnako hodnotné turistické zážitky.

A priznajme si, že toľko úžasných pivární, vinární, kaviarní a street foodu nemá na tak malom priestore hádam nikto. :)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech