Bratislava zrušila vianočné trhy: Nemáme inú možnosť, hovorí Vallo

  • Bratislavské Staré mesto oznámilo, že sa rušia vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí
  • Rušia sa aj vianočné trhy na Hlavnom námestí, informoval primátor mesta Matúš Vallo
vianočné trhy bratislava vianoce zima
TASR/Michal Svítok, Jakub Kotian
  • Bratislavské Staré mesto oznámilo, že sa rušia vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí
  • Rušia sa aj vianočné trhy na Hlavnom námestí, informoval primátor mesta Matúš Vallo

Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, ktoré organizuje bratislavské Staré Mesto, sa tento rok neuskutočnia. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

„Rozhodovanie nebolo ľahké, ale zodpovednosť je vždy na prvom mieste. V situácii, keď sa od budúceho pondelka zavádza v červenej Bratislave čiastočný lockdown, sme pristúpili k zmene plánu a vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí nebudú,“ vysvetlila mestská časť.

Už druhý rok sa bude oslava Vianoc v Starom Meste konať v komornej atmosfére. „Tomu sme prispôsobili aj koncept adventného festivalu, v rámci ktorého pre vás pripravujeme sériu malých koncertov v rôznych častiach Starého Mesta,“ uviedla mestská časť a dodala, že okrem tradičných trhov sa nič nemení.

Stromček je v týchto chvíľach na ceste na Hviezdoslavovo námestie a o pár dní osadíme vianočný strom aj na Rázusovom námestí. A čo nevidieť sa centrum mesta rozžiari svetelnou výzdobou,“ uzavrela samospráva.

Rušia sa aj trhy na Hlavnom námestí

Primátor Bratislavy Matúš Vallo dnes na sociálnej sieti Facebook oznámil, že sa rušia aj vianočné trhy na Hlavnom námestí. 

Vzhľadom na aktuálny vývoj situácie a nový COVID automat, ktorý včera schválila vláda, musíme, žiaľ, oznámiť, že napriek prípravám na tohtoročný Vianočný Hlavný trh, nakoniec ani tento rok nebude možné otvoriť vianočné trhy na Hlavnom námestí,“ uviedol v statuse.

Mrzí ma to, Vianočný Hlavný trh 2021 je zrušenýVianočné trhy vždy boli miestom, kde sme mohli spolu zdieľať atmosféru…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Friday, November 19, 2021

Konštatuje, že rozhodujúcim faktorom sú novoprijaté opatrenia, ktoré výrazne obmedzujú kapacitu na hromadných podujatiach.

Napriek ponuke od mesta znížiť ich nájomné za stánky na symbolickú sumu, väčšina predajcov sa vyjadrila, že pôsobenie na podujatí pre maximálne 200 ľudí by pri danom počte stánkov a neistote ďalšieho vývoja bolo pre nich aj tak nerentabilné až likvidačné,“ ozrejmil. 

Vallo však prisľúbil, že sa bude snažiť nájsť spôsoby, ako Bratislavčanom sprostredkuje vianočnú atmosféru. „Vzhľadom na epidemiologickú situáciu je zdravie a bezpečnosť prioritou,“ vyhlásil.

Zdroje: SITA, Facebook/ Matúš Vallo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie