Bratislavčania milujú vodnú fajku. Toto je 6 najlepších podnikov, kde si ju môžeš vychutnať

  • Kto by raz za čas nezašiel spolu s priateľmi na dobrú vodnú fajku? Nie vždy je však jednoduché nájsť dobrý podnik
  • Vybrali sme 6 podnikov, kde si môžeš vychutnať vodnú fajku až do neskorého večera
shisha
Unsplash/Taras Chernus/Facebook/čajovňa Chillout Garden
  • Kto by raz za čas nezašiel spolu s priateľmi na dobrú vodnú fajku? Nie vždy je však jednoduché nájsť dobrý podnik
  • Vybrali sme 6 podnikov, kde si môžeš vychutnať vodnú fajku až do neskorého večera

Vodná fajka má viacero názvov, i keď na Slovensku ju poznáme práve pod názvom vodná fajka alebo shisha. Počiatky vodnej fajky siahajú do blízkeho východu a južnej Ázie, píše portál Shisha Style. Na Slovensku existuje množstvo podnikov, kam môžeš zájsť spolu s priateľmi a okrem drinku či dokonca dobrého jedla si vychutnať aj vodnú fajku rôznych príchutí. 

Nepochybne najviac ich nájdeš v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Rovnako, ako sme včera spomenuli v článku o zmrzline, nie je vodná fajka ako vodná fajka. Môžeš totiž natrafiť na podnik, ktorý možno vyniká dobrou atmosférou a má príjemnú obsluhu, ale vodná fajka za veľa nestojí. Okrem toho sa ceny vodných fajok v rôznych podnikoch líšia. Kým niekde zaplatíš 6 eur, inde takmer 13 eur. 

Vybrali sme pre teba 6 podnikov, kde si môžeš vychutnať vodnú fajku rôznych, dokonca aj mierne exotických či netradičných príchutí. 

Habibi Cafe

Panská 247 – 6 eur

Jedna prevádzka Habibi Cafe sa nachádza v Bratislave na Panskej, druhá zase v Žiline. Ako je uvedené na stránke podniku, „habibi“ v preklade znamená miláčik. Za vznikom podniku stojí Naim a Katka. Kým Katka pochádza zo Slovenska, Naim je pôvodom Arab. Ich cieľom je spájať dve odlišné kultúry a vytvoriť tak skvelé miesto pre odpočinok a zábavu.

Za tabak do jednej fajky zaplatíš 6 eur. Na stránke nie je uvedené, aké ponuky má Habibi Cafe vo svojom repertoári, všetko to teda závisí od aktuálnej ponuky. Výhodou podniku nie je len cena vodnej fajky, ale tiež možnosť ponúknuť sa tradičnými arabskými pokrmami či sŕkať čaje rôznych druhov. V ponuke nájdeš napríklad hummus, musaku či baklavu.

V neposlednom rade si môžeš z Habibi Cafe odniesť pekný suvenír v podobe tradičných šperkov. Či už si fanúšikom náušníc, náramkov alebo náhrdelníkov, zo širokej ponuky orientálne pôsobiacich doplnkov si určite vyberieš to pravé. Do Habibi môžeš zavítať ktorýkoľvek deň od jednej popoludní do polnoci, počas víkendov až do jednej rána.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Darócz Adrienn 🇭🇺 Hungary (@daroczadrigram55),

Shisha Chill

Obchodná 3, Romanova 5 – 10 eur

Príbeh Shisha Chill sa začal pred 6 rokmi, informuje podnik na oficiálnej stránke. Ako prví na Slovensku začali používať heat management Kaloud Lotus pre kvalitnejšie vyhrievanie tabaku. Po dvoch rokoch existencie otvorili novú prevádzku na Obchodnej ulici a obohatili aj svoju ponuku alkoholických či nealkoholických nápojov.

V súčasnosti teda Shisha Chill funguje na dvoch miestach – na Romanovej a na Obchodnej ulici. Na Obchodnej si môžeš užívať vodnú fajku až do polnoci, na Romanovej do 10 večer. Cena za akúkoľvek príchuť je 10 eur. Zastavíme sa však pri príchutiach, spomedzi ktorých si príde na svoje aj najväčší fajnšmeker.

Z ponuky si môžeš vybrať napríklad sladké pistácie, kokos s vanilkou a karamelom, zelené jablko s ľadom či tropickú zmes. Počas posedenia pri vodnej fajke si rovnako môžeš dopriať aj čaje, ktorých príchutí Shisha Chill tiež ponúka neúrekom. Ak ťa neláka ani vodná fajka, ani čaj, určite do Shisha Chill zájdi aspoň na poriadne vychladený Budvar alebo originál čapovanú Kofolu.

New members of hookah family. | Alpha Hookah | XHOOB | Duše |

Gepostet von Shisha Chill – Obchodná 3 am Mittwoch, 14. August 2019

Shisha Town

Mickiewiczova 5

Vodnú fajku za 9 eur nájdeš na Mickiewiczovej ulici v Shisha Towne. Podnik ponúka celkom 25 príchutí, medzi ktoré patrí napríklad marakuja, ľad či citrónový koláč. Začiatkom augusta podnik na Facebooku informoval o rekonštrukcii priestorov, pre svojich zákazníkov tak chystajú zaujímavé novinky.

Okrem vodnej fajky môžeš do Shisha Townu zájsť na kávu, ktorá je cenovo dostupná rovnako, ako aj chutné čaje. Aj v tomto podniku si môžeš vybrať z rôznych druhov, od zelených, čiernych, bielych až po bylinkové varianty. V letných mesiacoch ťa určite poteší ponuka ľadových čajov alebo čerstvých limonád.

Do Shisha Townu môžeš zavítať od pondelku do piatku medzi 11. doobeda až 10. večera. V sobotu a nedeľu je podnik otvorený až od druhej poobede. Výhodou podniku je, že ak by ti nejaká príchuť vodnej fajky nesedela, personál ti rád pripraví niečo podľa tvojej chuti.

Priateli dočkali sme sa! 🥳Od dnes nemusíte byť pri stoloch len dvaja, ale pokojne aj celá partia! Tak čo, vybehnete…

Gepostet von Shisha TOWN am Mittwoch, 3. Juni 2020

The Alchemist Shisha Bar

Nobelovo námeste 5, Petržalka – 10,50 eur

Prvá vec, ktorá na teba „vyskočí“ po otvorení stránky podniku, je možnosť prenajať si vodnú fajku na 24 hodín za 21 eur. Pokiaľ by si si fajku nechal dlhšie ako deň, doplatíš 9 eur a za každú naplnenú korunku si podnik účtuje 10 eur. To je skvelá správa pre všetkých milovníkov grilovania či domácich párty, ktorí si ale radi vychutnajú vodnú fajku.

Cena vodnej fajky priamo v podniku je 10,50 eur. The Alchemist Shisha Bar ponúka aj variantu Juicy Shisha, ktorá ťa vyjde na 14,90 eur. Popri príjemnom posedení sa môžeš občerstviť sviežimi limonádami, pivom či inými alko aj nealko nápojmi. Podnik ponúka aj domáce slovenské pálenky značky ZIZAK. Nakoľko ide o bar, na vodnú fajku môžeš skočiť už v skorších ranných hodinách.

Gepostet von The Alchemist Lounge am Sonntag, 26. August 2018

Čajovňa Chillout Garden

Gunduličova 4 – 12,90 eur

„Objav oázu pokoja a relaxu priamo v centre Bratislavy,“ odkazuje podnik svojim zákazníkom prostredníctvom facebookovej stránky. Chillout Garden sa netají tým, že personál má bohaté znalosti o čaji. Na ich portáli dokonca nájdeš aj charakteristiku jednotlivých čajov a môžeš si prečítať aj niečo málo o ich pozitívnych účinkoch na zdravie. Podnik ponúka viac ako 50 druhov.

V ponuke je aj vodná fajka, za ktorú zaplatíš 12,90 eur. Táto cena je jednotná, nezáleží na značke tabaku. Aj Chillout Garden ponúka prenájom vodných fajok na rôzne akcie a dokonca zabezpečujú kompletný catering aj s obsluhou vodných fajok. Pravdepodobne najväčšou výhodou podniku je, že sú tiež importérmi tabaku do vodných fajok. To znamená, že zákazníci majú na výber skutočne širokú škálu chutí.

Do Chillout Garden si môžeš ísť posedieť kedykoľvek medzi tretej popoludní až do desiatej večer. Podnik odporúča aj viacero zahraničných turistov, takže ak si čajovňu ešte nenavštívil, mal by si to čím skôr napraviť.

Gepostet von čajovňa Chillout Garden am Freitag, 10. Juli 2020

La Crema 

OC Eurovea – približne 12 eur 

Vodnú fajku si môžeš dať aj v rámci oddychu pri nakupovaní. V obchodnom centre Eurovea máš skvelú možnosť vychutnať si vodnú fajku  výhľadom na Dunaj. Podľa stránky Zomato v tejto kaviarni dvaja ľudia priemerne minú 10 eur, no z tejto sumy sa nedá presne odhadnúť, koľko stojí vodná fajka. Z bohatej ponuky si môžeš vybrať skutočne čokoľvek, od waflí cez polievky až po sendviče. 

Okrem toho si môžeš dopriať rôzne druhy čajov, limonád a smoothies, nehovoriac o zmrzlinových pohároch, ktoré v horúcich letných dňoch padnú vhod. La Crema je otvorené od ôsmej rána do polnoci počas týždňa a cez víkend je otvorené od deviatej ráno do jednej hodiny po polnoci. Keď teda nabudúce skočíš do obchodov, nezabudni skočiť aj na vodnú fajku do La Crema. 

Naša zákazníčka Laura vie, čo je dobré, ďakujeme za fotku 💁🏼💨

Gepostet von La Crema am Donnerstag, 4. Februar 2016

Zdroje: Shisha Style, Habibi Cafe, Shisha Chill, Facebook/Shishe Town, Alchemist Shisha Bar, Facebook/Chillout Garden, Zomato

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK