Bratislavčania si vo veľkom požičiavajú lode a wakebordujú sa na jazere či Dunaji. Za bombový zážitok dáš len pár eur

  • Stále nevieš, čo s voľným letom? Skús poriadne adrenalínový zážitok ale pôžitkársku výletnú plavbu loďou po Dunaji
  • Nielen u Bratislavčanov je čoraz populárnejší wakeboarding, pozreli sme sa teda na to, koľko stojí táto zábava
  • Ak máš skôr chuť spoznať hlavné mesto z inej perspektívy, odporúčame prenájom člnu
wakeboarding
Unsplash/Davids Kokainis/Jack van Tricht
  • Stále nevieš, čo s voľným letom? Skús poriadne adrenalínový zážitok ale pôžitkársku výletnú plavbu loďou po Dunaji
  • Nielen u Bratislavčanov je čoraz populárnejší wakeboarding, pozreli sme sa teda na to, koľko stojí táto zábava
  • Ak máš skôr chuť spoznať hlavné mesto z inej perspektívy, odporúčame prenájom člnu

To, že je to leto v plnom prúde, ti pripomínať netreba. Ak stále nevieš, čo s voľným časom a práce máš už vyššie než po krk, vyraz spolu s partiou na Wakelake v bratislavských Zlatých Pieskoch. Užijete si deň plný zábavy a naviac sa naučíte kopu pozoruhodných kúskov na vode. K dispozícií je množstvo aktivít a stavíme sa s tebou, že jeden deň bude málo na to, aby si sa do sýtosti nabažil všetkých. 

Môžeš si zvoliť niekoľko druhov lístkov a podľa toho vo Wakelake stráviť hodinu, dve a možno aj celý deň. V ponuke je wakeboarding, flyboarding či standup paddle. K ich vysvetleniu sa dostaneme neskôr. Pokiaľ neholduješ podobným adrenalínovým aktivitám, môžeš priateľov pozvať na hru volejbalu alebo len porelaxovať v areáli. Keď dostaneš chuť na niečo dobré pod zub, priamo v areáli je reštaurácia, ktorá ponúka ako denné meno, tak aj jedlo à la carte. 

Wakeboarding za dostupnú cenu pre teba aj kamošov 

Areál Wakelake prišiel toto leto s akčnou ponukou, v rámci ktorej ponúka aj možnosť ísť si zaskákať na trampolíny. Dokonca to môžeš skombinovať s wakeboardingom. Ide o „vodný šport, ktorý vznikol kombináciou vodného lyžovania, snouboardingu a surferských techník,“ uvádza webová stránka areálu. Samostatne ťa wakeboaring vyjde na 15 eur za hodinu. Ak si zvolíš variantu spolu s trampolínami, získaš hodinu na wakeboardingu a hodinu na trampolínach za 20 eur. 

Celodenný lístok na wakeboarding stojí 25 eur na hlavu. Mimoriadne výhodnou ponukou je takzvaný doobedný lístok, ktorý platí od 9:00 do 12:00 a stojí 20 eur. Môžeš si zakúpiť tiež mesačný vstup v hodnote 250 eur, v ktorom je zahrnutý vstup na trampolíny. 

K spomenutým sumám musíš prirátať cenu za zapožičanie prilby, boardu a vesty, čo predstavuje 7 eur, pokiaľ to do dvoch hodín vrátiš späť alebo 15 eur v prípade celodenného vstupu. Ak ti postačí len prilba a vesta, zaplatíš 2 eura, respektíve 4 eurá za celodenné zapožičanie. Môžeš si požičať aj vodné lyže, ku ktorým je ďalší príplatok 5 alebo 9 eur, závisí od toho, ako dlho ich budeš používať. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hermann Seideler (@hepafa),

Na chvíľu sa môžeš stať Ironmanom 

Dobrá správa pre všetkých, ktorí sa chcú cez leto priučiť niečomu novému. Areál Wakelake ponúka aj individuálne lekcie. Na výber máš z piatich rôznych variant. Lekcií sa môžeš zúčastniť spolu s priateľmi a to aj v prípade, ak ste všetci začiatočníci alebo ste už pokročilí. 

V neposlednom rade máš k dispozícií Stand-Up Paddle Board. „Základnú výbavu tvorí dlhá objemná doska, ktorú môžeme prirovnať k windsurfu alebo longboardu, a pádlo,“ píše sa na stránke. Na paddle boarde po celý čas stojíš alebo kľačíš a pohybuješ sa za pomoci pádla. Za hodinu tejto zábavky zaplatíš iba 10 eur. 

Ak si niekedy sníval o vznášaní sa nad vodou, vyskúšaj flyboarding. Práve vo Wakelake máš jedinečnú možnosť, nakoľko nikde na Slovensku takáto atrakcia zatiaľ nie je. Aby sa ale zábava nezmenila na katastrofu, každý, kto sa odhodlá na flyboarding, musí absolvovať inštruktáž od školeného personálu. 

Tí, ktorým nevonia ani toto, môžu vyskúšať aj iné služby. „Náš areál ale už dávno nie je iba o wakeboardingu. Kto chce zapracovať na kondičke, môže využiť outdoor gym. V ponuke je aj beach volleyball alebo skupinové cvičenia – latino fit, joga, tabata či dancehall. Príjemne unavené telo zas zregeneruje športová masáž,“ zhrnul v rozhovore pre For Men majiteľ areálu Richard Koloszi. 

Spoznaj Bratislavu z inej perspektívy na člne

Niet pochýb o tom, že areál Wakelake je ako stvorený pre všetkých milovníkov adrenalínu a zábavy. Pokiaľ si skôr pôžitkár a chceš si počas voľných dní radšej poriadne oddýchnuť, prenajmi si loď alebo čln. Môžeš tak urobiť prostredníctvom firmy Hot Chilli Lode, ktorá ponúka člny na prenájom aj s kapitánskymi službami. Nepotrebuješ teda špeciálny vodičák. 

Táto voľba je ideálna, pokiaľ si chceš užiť voľný čas s partiou kamarátov alebo rodinou. Do motorového člnu Four Winns 220H sa zmestí až 7 ľudí a za hodinový prenájom zaplatíš 150 eur vrátane paliva. Keď túto sumu rozpočítaš medzi siedmich ľudí, zistíš, že každý z vás zaplatí necelých 22 eur. Na jeden celý deň ťa tento čln vyjde na 300 eur, avšak bez paliva. V tomto prípade každý na palube zaplatí okolo 43 eur. 

Stále sa bavíme o relatívne dostupnej finančnej záležitosti, vďaka ktorej získaš príležitosť spoznať okolie Bratislavy z inej perspektívy. 

Zalyžuj si na vode alebo sa zabav na skútri 

Máš rád vzrušenie a nové zážitky? Potom si prenajmi vodný skúter. Riadiť ho však môže iba kapitán s platným osvedčením Vodcu malého plavidla. Na to, aby si získal tento vodičák, musíš podstúpiť kapitánsky kurz, ktorý stojí od 260 až do vyše 500 eur v závislosti od toho, čo chceš riadiť. V prípade, že nikoho takého nepoznáš, nemaj hlavu v smútku. Na jeden skúter sa zmestia až traja ľudia, takže sa k tebe zmestí kapitán a ešte aj kamoš. 

Okrem toho firma Hot Chilli Lode ponúka možnosť pripojiť lyže ku skútru alebo jazdu na kolese. Za polhodinu jazdy zaplatíš 60 eur vrátane paliva, za hodinu 110 eur, pričom v cene máš 70 litrov paliva a ak by si si chcel tento čas predĺžiť na tri hodiny, zaplatíš 270 eur. Kvôli bezpečnosti by si nemal zabudnúť ani na prilbu, vestu a neoprén, ktoré máš k plavbe skútrom zdarma. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa M. F. 🇨🇿 (@mariefacova),

Večerná romantika? Zájdi na výletnú plavbu 

Na svoje si prídu aj milovníci výletných plavieb. Naskytne sa ti príležitosť preskúmať priľahlé zátoky či ramená Dunaja a okrem toho môžeš zájsť aj do rakúskej časti. V ponuke sú plavby na motorovom člne, ako večerná Bratislava pre 7 ľudí za 190 eur, romantická plavba pre dvoch za 150 eur či rozlúčka so slobodou pre 7 osôb za 160 eur. 

Ku každej z plavieb dostaneš sekt, ktorý je zarátaný v cene. V ponuke je aj rýchla párty loď pre 7 ľudí či vysokokapacitná rýchla párty loď pre 9 až 12 osôb. Výletné plavby sú vhodné aj v prípade, že nič neoslavuješ. Z Bratislavy sa na výletnej lodi či člne môžeš dostať na hrad Devín, Jarovecké jazero, Hainburg, galérie Danubiana, Gabčíková, Viedne a dokonca aj do Budapešti. 

Navrhli sme ti niekoľko možností, ako si užiť slnečné letné počasie. V Bratislave je množstvo spoločností a firiem, ktoré prenajímajú lode, člny či skútre za dobrú cenu a okrem toho sú tieto mašinky pomerne rýchle. Predtým, ako sa vydáš na podobnú plavbu či vyskúšaš nové vzrušujúce zážitky, odporúčame nájsť si podrobnosti na webových stránkach. 

Zdroje: Wakelake, For Men, Hot Chilli Lode

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech