V Bratislave vyrástol unikátny dom na strome, v ktorom môžeš stráviť noc aj ty

  • V Kačínskej doline sa môžeš zobúdzať v korunách stromov.
domcover
facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave/pixabay.com
  • V Kačínskej doline sa môžeš zobúdzať v korunách stromov.

Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad. Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest. Vyskytla sa tu teda diera na trhu, ktorú sa však nerozhodol vyplniť súkromník, ale Mestské lesy v Bratislave v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

V Kačínskej doline nad chatou Kačín tak vyrástol unikátny dom priamo v korunách stromov. Celý projekt sa podarilo sa vybudoval za 13-tisíc eur, ktoré sa podarilo ušetriť v rámci projektu Milión pre Bratislavu.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

Široká verejnosť si tak bude môcť vychutnať  zážitok v podobe prenocovania v korunách stromov, ktorý ľudia poznajú skôr z exotických krajín alebo z filmu Tarzan.

Na Slovensku je tree house s možnosť prenájmu pre širokú verejnosť unikátom, ktorý tu zatiaľ nemá obdoby. Ide pritom o minimalistickú stavbu, v ktorej však nájdeš všetko potrebné na prežitie a relaxáciu v lese.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

V domčeku sa môžu ubytovať maximálne tri osoby, pričom cena za noc sa pohybuje na úrovni 100 eur. Táto cena však zahŕňa aj povolenie na vjazd autom do bratislavských lesov. V domčeku nájdeš manželskú posteľ a jedno oddelené samostatné lôžko. Čoskoro tu má byť nainštalované aj kúrenie, no WC naďalej zostane vyriešené suchým záchodom. Čo sa týka prístupu k vode, tá je prístupná vďaka špeciálnymi zásobníkmi.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

Lesný dom, ktorým obsahuje aj niekoľko zaujímavých dizajnérskych prvkov by mal byť otvorený celoročne. Jeho celková rozloha je 26 m2 a skladá sa z vnútornej časti, ktorá má 15 m2 a z vonkajšej terasy s rozlohou 11 m2. O tvoju bezpečnosť sa postarajú oceľové laná a zabezpečené točité schodisko.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

 

Domček nájdeš pomerne jednoducho. Na Železnej studienke zabočíš doľava do Kačínskej doliny a na jej konci sa vpravo vydáš lesnou cestou. Na konci cesty pri Chate pod Kačínom by si už domček na strome mal vidieť.

foto:facebook.com/Mestské-lesy-v-Bratislave

Noci sú čoraz teplejšie a pomaly sa začína prebúdzať aj príroda. Ak sa chceš prebudiť v Kačínskej doline, a to priamo v korunách stromov, je najvyšší čas si tento tree house rezervovať, záujemcov je totiž viac ako dosť.

Na vytvorenie rezervácie stačí napísať na adresu [email protected] a dohodnúť sa na dostupnom termíne.

Tak, čo išiel by si do toho?

 

zdroj:ba-lesy.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK