Bratislavská biznis štvrť sa rozrastie, pribudnú nové kancelárske priestory. Výstavba začne čoskoro

  • Príprava výstavby projektu The Mill sa začína už teraz
  • Administratívna budova vyrastie na križovatke ulíc Plynárenská a Mlynské Nivy v Bratislave
  • Celá budova by mala mať 25-tisíc metrov štvorcových a stojí za ňou Ateliér DKLN
The Mill
immocap.sk
  • Príprava výstavby projektu The Mill sa začína už teraz
  • Administratívna budova vyrastie na križovatke ulíc Plynárenská a Mlynské Nivy v Bratislave
  • Celá budova by mala mať 25-tisíc metrov štvorcových a stojí za ňou Ateliér DKLN

Celá príprava projektu sa začala v roku 2017. Investor zorganizoval architektonickú súťaž, ktorej výsledkom mal byť projekt s kancelárskymi komplexmi Bratislava Business Center s poradovým číslom 6. V súťaži získal úspech ateliér DKLN. Hoci bol projekt prezentovaný naozaj veľkoryso, developer z tejto vlastnosti napokon ubral. Vývojom prešla celková veľkosť a podoba komplexu.

Záverečná podoba projektu bola zverejnená až o niečo neskôr, v roku 2020. Zároveň však bola zverejnená dokumentácia pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Na križovatke ulíc Plynárenská a Mlynské Nivy tak vznikne veľký kancelársky monoblok pozostávajúci z dvojice hmôt, ktoré spolu budú tvoriť písmeno T.

zdroj: immocap.sk

Nové kancelárske zóny

Nižšia z budov bude mať výšku takmer 70 metrov a bude pozostávať z 12 podlaží. Vyššia budova bude mať 16 podlaží. Súčasťou budov bude parkovanie pre zamestnancov a lobby. Na výškovej úrovni 13. poschodia budú začínať pobytové terasy určené taktiež pre zamestnancov.

Kancelárske priestory sa budú rozprestierať na ploche 25,7-tisíc metrov štvorcových a z tejto plochy bude patriť samotným kanceláriám až 25-tisíc metrov štvorcových. Veľká časť priestorov je už prenajatá, no zatiaľ nie je známe, aká spoločnosť za prenájmom stojí. Immocap však uviedol, že ide o veľkú nadnárodnú spoločnosť, ktorá chce priestory využiť na novú centrálu. Web YIMBA.sk informuje, že by mohlo ísť o spoločnosť Henkel. 

zdroj: immocap.sk

Rýchle tempo

S novými kanceláriami však prídu aj zmeny týkajúce sa verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti nového projektu. V blízkosti severného vstupu by mala vzniknúť upravená plocha so zeleňou. Zmeniť by sa mala aj dopravná situácia, pretože projekt so sebou prinesie až 400 nových parkovacích miest.

Pandémia vo všeobecnosti spomalila takmer všetky procesy. To však neplatí v prípade povoľovania a podávania žiadostí týkajúcich sa tohto projektu. Vyzerá to tak, že cieľom developera je čo najrýchlejšie dodanie budovy pre klienta. Na pozemku sa už začalo s asanačnými prácami.

Realizácia projektu s názvom The Mill je naplánovaná na na roky 2021 až 2023. Je potrebné dodať, že The Mill bude jednou z výhľadovo najvýznamnejších mestských oblastí v hlavnom meste. 

Zdroje: yimba.sk, immocap.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá