Bratislavská prevádzka sa nebojí experimentovať. Predáva zmrzlinu s príchuťou borovičky

  • V Bohéma Bare na Námestí SNP môžeš ochutnať zmrzlinu s alkoholom
  • Ponúkajú Borovičku, Mojito, Tequilu Sunrise aj Pomstu z lesa
  • Za jeden kopček zaplatíš 1,50
Zmrzlina Bohéma bar
Zmrzlina Bohéma bar
  • V Bohéma Bare na Námestí SNP môžeš ochutnať zmrzlinu s alkoholom
  • Ponúkajú Borovičku, Mojito, Tequilu Sunrise aj Pomstu z lesa
  • Za jeden kopček zaplatíš 1,50

Bohéma Bar na Námestí SNP v Bratislave sa nebojí nových vecí a experimentov. Štyria mladí chalani, ktorí stoja za jeho založením, dávajú priestor nielen začínajúcim umelcom, ale aj netradičným nápadom. Martin, Roman, Viktor a Tomáš už dlhšie hľadali spôsob, akým by obohatili svoju letnú ponuku. Klasickú zmrzlinu totiž nájdeš v podstate hocikde, a tak si povedali, že vyskúšajú niečo iné. Ich pravá talianska zmrzlina je obohatená o kvapku alkoholu.

„S nápadom sme prišli všetci spoločne na jednom z pravidelných stretnutí, na ktorých brainstormujeme a premýšľame, čo nové môžeme priniesť. Povedali sme si, že takáto zmrzlina tu nie je a mohlo by to byť celkom zaujímavé. Chvíľu sme s celým nápadom bojovali, keďže alkohol nezamŕza a nakoniec sme našli prepojenie vo forme sorbetu,“ vyjadril sa Roman, jeden z majiteľov Bohémy.

zdroj: Zmrzlina Bohéma bar

Zmrzlinu vyrába Tomášova sestra, ktorá je vydatá za Taliana a istú dobu spolu v Taliansku dokonca žili. Ide teda o pravú južanskú pochúťku. Tú vyrába a predáva vo svojej kaviarničke v Devínskej Novej Vsi a časť z nej putuje aj do Bohéma baru v centre mesta. Všetko vyrába z kvalitných čerstvých surovín. Vybrať si môžeš z príchutí Mojito, Tequila sunrise, Borovička či Pomsta z lesa. Okrem zmrzlín s obsahom alkoholu si je v ponuke aj tradičný „nealko kopček“. Príchute chalani pravidelne obmieňajú.

„Nesnažíme sa byť zmrzlinári, ani konkurovať cukrárňam v okolí. Ide čisto a doplnok k nášmu baru. Zmrzlina je hravá a nesie názov I Scream Bohéma, teda kričím Bohéma. Patrí k nášmu imidžu a do budúcna s ňou máme ešte veľké plány,“ doplnil Roman.

zdroj: Zmrzlina Bohéma bar

Alkoholová zmrzlina sa predáva najviac počas večerných hodín, cez deň si ľudia skôr kupujú klasické príchute. Za jeden kopček tradičnej zmrzliny tu zaplatíš 1,30 eura, za tú s alkoholom 1,50 eura.

Netradičnú pochúťku s alkoholom ponúka aj Baudelaire bar na Panskej ulici. Ide o tri druhy bagiet nesúce názov Bodlérky, ktoré majú v sebe kvapku alkoholu.

Čítaj TU >> Bagety s kvapkou alkoholu, bar v centre Bratislavy prichádza s jedinečným konceptom, aký tu ešte nebol

Podľa majiteľov baru je to drink food, aký začali predávať ešte koncom mája. K dispozícii sú sedem dní v týždní od 13:00 do 23:00. Vybrať si môžeš z bagiet Stopárov sprievodca galaxiou, Renton z Trainspottingu, či Švejk. Cena je stabilne 4,50 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK