Bratislavská štvrť budúcnosti odhalila verejnosti nový park. Nechýbajú záhrady ani prírodný amfiteáter

  • V komplexe budov Sky Park sprístupnili park, ktorý už teraz môžu navštevovať Bratislavčania
  • Po jeho dostavaní, bude ponúkať štedrých 35-tisíc metrov štvorcových plochy
Sky park Penta
SIU / Petra Stanová, JTRE
  • V komplexe budov Sky Park sprístupnili park, ktorý už teraz môžu navštevovať Bratislavčania
  • Po jeho dostavaní, bude ponúkať štedrých 35-tisíc metrov štvorcových plochy

Projekt Sky Park sa rozprestiera na území bývalej industriálnej zóny pri centre Bratislavy, blízko Landererovej ulice a Dostojevského radu. V dvoch fázach prinesie developerský projekt na bratislavský realitný trh celkovo šesť výškových budov. 

Podľa spravodajského portálu Bratislava Dnes 24, prvá z rezidenčných veží v projekte je už hotová a momentálne je v kolaudačnom konaní. „Úplné dokončenie 1. etapy projektu, ktorej súčasťou sú tri rezidenčné veže a administratívna budova SKY PARK Offices, je naplánované na koniec roka 2020,“ píše denník.

Súčasťou komplexu budov je aj nový mestský park, ktorý už naberá finálnu podobu a pred pár dňami bol sprístupnený verejnosti. Ľudia ho môžu navštíviť a v príjemnom prostredí sa zrelaxovať.

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

Rekonštruuje sa aj historická Jurkovičova tepláreň

Projekt ráta nielen s parkom, ale aj s rekonštrukciou historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Vnútri národnej kultúrnej pamiatky aktuálne prebiehajú práce na shell & core, aby mohli budúci nájomcovia teplárne začať so zariaďovaním svojich prevádzok. Po dokončení sa v teplárni bude okrem verejného eventového priestoru a flexibilných kancelárií nachádzať aj kaviareň, galéria či reštaurácia, vďaka ktorým projekt Sky Park by Zaha Hadid získa ďalšiu občiansku vybavenosť a možnosti trávenia voľného či pracovného času. Jurkovičová Tepláreň by mala byť dokončená koncom tohto roka,“ informuje developerska spoločnosť na svojich sociálnych sieťach

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

Park s rozlohou 35-tisíc metrov štvorcových

Dominantou projektu Sky Park by Zaha Hadid bude priestranný park s rozlohou viac ako 35 tisíc metrov štvorcových, v rámci ktorého sa podľa developérov vysadilo množstvo kvetinových záhonov a stovky stromov ako javory, brezy, čerešne či duby.

K dnešnému dňu sme vysadili všetky stromy, a aktuálne pokračujeme s výsadbou trvaliek. V parku sa budú okrem množstva zelene nachádzať aj vodné plochy, detské ihriská, workoutové ihrisko či venčisko pre psy,“ informujú na sociálnych médiách.

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

Centrum Sky Parku po novom oživuje fontána. Ak sa rozhodneš nový park navštíviť, všimnúť si môžeš aj šikovne riešený prírodný amfiteáter medzi druhou vežou a Továrenskou ulicou.

Ide o minimalisticky zasadený betón do trávnatého svahu, ktorý neskôr bude slúžiť ako sedenie pre ľudí. Na mieste by sa v budúcnosti mali konať komorné kultúrne predstavenia.

Priestory kancelárii získali certifikáty, ktoré hodnotia prostredie a spotrebu energii

Projekt získal predcerfikát Well a ašpiruje aj na Leed. Certifikáty Well a Leed, ktoré udeľujú asociácie IWBI a U.S. Green Building Council, hodnotia prostredie v budove, spotrebu energií a správanie nájomcov, čím predstavujú známku kvality pre jej užívateľov v rámci hodnotenia takzvanej Zelenej stavby,“ píšu developeri.

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

Získaný predcertifikát WELL a prebiehajúca certifikácia LEED, by mali podľa developérov potvrdzovať, že projekt myslí na životné prostredie a rovnako tak aj na zdravé vnútorné prostredie, ktoré má pozitívne vplývať na pracovný výkon zamestnancov.

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová

Sky Park sa ešte rozrastie

Projekt výškovej kancelárskej budovy Sky Park Tower, ktorá má vyrásť v blízkosti centra Bratislavy, má vydané stavebné povolenie. Aktuálne sa čaká na jeho právoplatnosť. S výstavbou by sa malo začať v budúcom roku, informuje Penta Real Estate.

Sky Park Tower sa vďaka svojej výške, takmer 120 metrov, a unikátnej architektúre zaradí medzi dominanty Bratislavy a zároveň bude zakončením celého projektu Sky Park by Zaha Hadid,“ uviedol investor na sociálnej sieti. Výstavba kancelárskej veže by mala byť začatá v priebehu roka 2021 a po dokončení ponúkne na prenájom viac ako 34 tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov.

skypark penta
zdroj: SIU / Petra Stanová
Zdroje: Facebook Penta Real Estate, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá