Bratislavská vilová štvrť budúcnosti. Prečo chcú Bratislavčania stavať práve tu?

  • Rodiny sa zamilovali do novej štvrte priamo pod lesom
  • Lokalita ponúka tiché a bezpečné miesto s panoramatickým výhľadom na Bratislavu
bennn
Ahoj Briežky
  • Rodiny sa zamilovali do novej štvrte priamo pod lesom
  • Lokalita ponúka tiché a bezpečné miesto s panoramatickým výhľadom na Bratislavu

Ak by sa mladý bratislavský pár mal rozhodnúť, ako chce ideálne bývať, podľa prieskumov by to dopadlo nasledujúco. Vysoký komfort vybavenia, inteligentná domácnosť, atraktívna lokalita obklopená prírodou, ale zároveň blízko do centra mesta mimo tradičných upchatých a hlučných bratislavských tepien. 

Mestská komunita obklopená prírodou

V širšom centre Bratislavy sa prednedávnom dalo vybrať najmä z bývania v bytových domoch  s väčším počtom bytových jednotiek. Pre ľudí preferujúcich menšie komunity, prípadne individuálne bývanie vo vlastnom dome, bola jediná možnosť odísť z Bratislavy a splniť si svoj sen o bývaní v satelitoch. To však prinieslo najmä problém dlhého času stráveného v zápchach z/do práce, či školy. 

zdroj: Ahoj Briežky

Riešenie pred pár mesiacmi predstavil projekt Ahoj Briežky, ktorý sa nachádza v širšom centre Bratislavy. Sľubuje rýchlu dostupnosť do centra mesta,  útulnosť, spätosť s prírodou a príležitosť vybudovať novú komunitu nad mestom. Človek tu zabudne na rušnosť hlavného mesta, veľké množstvo susedov, betón či šeď panelákov, pretože sa ocitne v lone prírody Malých Karpát. 

Záujem predčil očakávania

Projekt Ahoj Briežky spustil slovenský developer ROVENA SK pred piatimi mesiacmi a už je viac ako polovica ponúkaných dvadsiatich dvoch pozemkov predaná alebo záväzne rezervovaná. Pozemky sa nachádzajú v lokalite Ahoj medzi Kolibou a račianskymi vinohradmi. „Ponuka pozemkov v širšom centre Bratislavy zaplnila medzeru na bratislavskom realitnom trhu. Teší nás taký veľký záujem o pozemky, ktorý prekonal naše očakávania. Ukazuje sa, že dopyt v segmente stavebných pozemkov je rovnako silný ako pri tom bytovom,“ uvádza konateľ spoločnosti ROVENA SK Michal Bojsza.

zdroj: Ahoj Briežky

„Zistili sme, že už aj mladé rodiny sú vysoko náročné na prostredie, v ktorom budú ich deti vyrastať,“ hovorí konateľ spoločnosti ROVENA SK Michal Bojsza a zároveň dodáva: „Po pozemkoch je naozaj veľký dopyt. Prejavili oň záujem rodiny s deťmi a tí, ktorí preferujú kľudnú a bezpečnú lokalitu. Veľkým plusom je, že sa naše pozemky nachádzajú 10 minút jazdy autom od centra mesta a pritom sú v bezprostrednej blízkosti lesoparku napojené na turistické a cyklistické trasy Malých Karpát.

Ľudia sú dnes podľa realitných odborníkov pri výbere svojho bývania nároční. Hľadajú pre seba len to najlepšie – čistý vzduch, možnosť aktívneho života, aby mali zo svojho bývania naozaj radosť.

zdroj: Ahoj Briežky

Z dvadsiatich dvoch pozemkov si za niekoľko mesiacov našlo svojho majiteľa viac ako polovica. Aj preto sme veľmi radi, že sme tento mesiac mohli ponuku pozemkov Ahoj Briežky rozšíriť o ďalších šesť nových pozemkov,“ uzatvára M. Bojsza.

Projekt Ahoj Briežky je v súčasnosti jediný projekt stavebných pozemkov v centre Bratislavy pripravený na výstavbu individuálnych rodinných domov s kompletnou infraštruktúrou. 

A prečo je bývanie v prírode tak dôležité?

  • Zdravé prostredie priaznivo ovplyvňuje život detí aj dospelých
  • Psychická aj fyzická pohoda
  • Ideálne a bezpečné miesto pre hry detí
  • Pozitívne fyzické a behaviorálne dopady na deti aj dospelých
  • Utužovanie sociálnych väzieb, život v komunite

Praktické informácie na záver: Pozemky sa ponúkajú v rôznych výmerách od 591 m2 do 957 m2, v cene od 289-tisíc Eur vrátane DPH. Záujemcovia o pozemok sa môžu informovať v Centre realít na Vajnorskej 98/A v Bratislave a na webovej stránke projektu www.ahojbriezky.sk

zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech