Bratislavská zmrzlináreň KOUN otvára novú prevádzku priamo v Dubaji

  • Slovenská zmrzlina sa čoskoro stane svetovou
  • Slnečný Dubaj na vlastné chuťové bunky ucíti, ako má chutiť poctivé gelato
koun
facebook.com/koun
  • Slovenská zmrzlina sa čoskoro stane svetovou
  • Slnečný Dubaj na vlastné chuťové bunky ucíti, ako má chutiť poctivé gelato

Gastronomická scéna prekvitá v Bratislave a pomaly už aj v iných mestách Slovenska a odvážne dobieha tú svetovú. Dnes už skutočne nežijeme v dobe, kedy sa musíš uspokojiť so zmrzlinou vyrobenou z prášku a umelých príchutí. V každej zmrzlinárni ešte pred pár rokmi chutili porcie rovnako, pretože všetci vyrábali podobne zlú kvalitu. Dnes je tu doba poctivej domácej zmrzliny z top ingrediencií. To, ako robiť zmrzlinu svetovej úrovne, už pár rokov ukazuje aj vyhľadávaná zmrzlináreň KOUN.

V roku 2015 Ryanair zaradil KOUN medzi top 13 najlepších zmrzlinární, a taktiež sa zúčastnil celosvetovej zmrzlinárskej súťaže, kde sa umiestnil na druhom mieste, hneď za Amerikou. Niet sa čomu diviť, na ich zmrzlinu plnú nevšedných ingrediencií sú ľudia ochotní vystáť si aj polhodinovú radu. Ako však tento problém vníma zakladateľka KOUNu Barbara Szalai?


„Vnímam to aj ako plus aj ako mínus a popravde ma to trápi. Nevieme s tým však nič urobiť, keďže si chceme udržať štandard, ktorý máme, a chceme sa každému zákazníkovi naplno venovať. Každému sa snažíme dopriať tú krásnu lopatkovú formičku, aj keď sa stane, že niekedy je väčšia, inokedy zas menšia,“ vyjadrila sa Barbara pre Startitup.

Vyzerá to však tak, že KOUN má svetové ambície. Na ich Instagrame sa objavili fotky, ktoré nasvedčujú, že táto remeselná zmrzlináreň otvorí svoje brány vo vždy teplom Dubaji. Už o pár dní sa tak bude môcť úspešný slovenský projekt otestovať, či ich jedinečné gelato inšpirované Talianskom zaujme ľudí aj na Arabskom poloostrove. KOUN by tak vďaka ich vždy originálnym príchutiam, vegánskym receptúram či bezlepkovým kornútkom mohol získať titul „best gelato in town“ v ďalšej svetovej metropole.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech