Bratislavskí hasiči bojujú s dvoma požiarmi. Oba prepukli v jednej mestskej časti

  • Na mieste zasahujú aj dobrovoľní hasiči
  • Požiar bol ohlásený približne o 13. hodine
požiar rača
TASR/Michal Svítok
  • Na mieste zasahujú aj dobrovoľní hasiči
  • Požiar bol ohlásený približne o 13. hodine

Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. „Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov.

„Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30, zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Podľa Denníka N hasiči bojujú aj s druhým požiarom. Je rozsiahlejší a vzplanul na Odborárskej ulici.

Bratislavčania by mali zavrieť okná

Ľudia by si mali pre požiare, ktoré vypukli v Bratislave, zavrieť okná. Na sociálnej sieti to odporúča bratislavská mestská časť Rača. Zároveň informuje, že Račianska ulica je už obojsmerne prejazdná.  

„Hasiči sú na mieste. Bude prebiehať aj šetrenie vzniku požiaru,“ uviedla mestská časť.

Zelená vlna RTVS tiež na sociálnej sieti upozornila, že v Bratislave na Vajnorskej ulici, v okolí podjazdu pri Kuchajde, je pre neďaleký požiar znížená viditeľnosť.

Zdroje: SITA, Denník N, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá