Bratislavskí hasiči sú na nohách, v Ružinove už zase horí. Neviem, čo sa to v posledných dňoch deje, hovorí starosta

  • Na mieste alebo na ceste by mali byť takmer všetky hasičské jednotky z Bratislavy
  • Budova sa už zrútila, v súčasnosti by mala byť neobývaná
Požiar Ružinov
Facebook/Martin Chren
  • Na mieste alebo na ceste by mali byť takmer všetky hasičské jednotky z Bratislavy
  • Budova sa už zrútila, v súčasnosti by mala byť neobývaná

Séria požiarov v Bratislave pokračuje aj dnes, Polícia na svojej sociálnej sieti upozornila na rozsiahly požiar v Ružinove, horieť začala ubytovňa na ulici Mlynské luhy.

Požiar vypukol krátko pred 10:00 ráno: „Podľa doterajších informácií z miesta udalosti došlo k požiaru drevenej ubytovne a stromov, ktoré sa nachádzajú v jej blízkosti.“

Neviem, čo sa to v posledných dňoch deje, ale opäť máme v Ružinove ďalší požiar. Podľa aktuálnych informácií od hasičov horí zvyšok ubytovne na ulici Mlynské luhy (kde bol požiar už pred dvoma rokmi, aj s niekoľkými obeťami, teraz by budova mala byť – dúfam – neobývaná). Na mieste a na ceste už by mali byť takmer všetky hasičské jednotky z Bratislavy, aby zabránili rozšíreniu požiaru do okolia. Podľa najnovšej informácie sa horiaca budova už vraj zbortila, čo by mal byť ten lepší prípad z hľadiska zabránenia rozšírenia požiaru do okolia.

Posted by Martin Chren – starosta Ružinova on Monday, October 11, 2021

Polícia sľubuje, že bližšie informácie podá hneď, ako to bude možné.

Na situáciu na Facebooku reaguje aj starosta Ružinova Martin Chren: „Neviem, čo sa to v posledných dňoch deje, ale opäť máme v Ružinove ďalší požiar.“

Iba včera horela bytovka v Ružovej doline, v jednom z bytov sa ozval výbuch a zomrela pri ňom jedna osoba.

Informuje, že horí ubytovňa, kde požiar už pred dvoma rokmi bol. Vtedy o život prišli aj niekoľkí ľudia, v súčasnosti by mala byť budova neobývaná.

Na mieste a na ceste už by mali byť takmer všetky hasičské jednotky z Bratislavy, aby zabránili rozšíreniu požiaru do okolia,“ píše na sociálnej sieti.

Podľa najnovších informácií sa horiaca budova už mala zrútiť, čo je ten lepší prípad z hľadiska zabránenia ďalšieho rozšírenia požiaru do okolia.

Zdroje: Facebook/Martin Chren, Facebook/Polícia Slovenskej Republiky, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK