Bratislavskí vodiči strávili tento rok v kolónach viac ako 2 dni. Iné krajiny sú na tom oveľa horšie

  • Najviac času v kolónach strávili Londýnčania
  • Vraj za to môžu nové cyklistické pruhy
pjimage - 2021-12-07T130149.657
Unsplash/Randy Lisciarelli Unsplash/Petar Avramoski
  • Najviac času v kolónach strávili Londýnčania
  • Vraj za to môžu nové cyklistické pruhy

Dopravné zápchy sú súčasťou života každého vodiča. Z niektorých sa dá dostať rýchlo, v iných vodiči trčia aj celé hodiny. Ako uvádza portál BBC, najviac času v kolónach strávili Londýnčania. Podľa firmy Inrix zabrali londýnske kolóny šoférom približne 148 hodín. 

Hoci si mnoho ľudí myslí, že v porovnaní s obdobím pred pandémiou je toto číslo ešte nízke, mýlia sa. Úroveň sa totiž znížila iba o 1 %, čo je v porovnaní s ďalšími veľkými mestami minimálny pokles.

Na druhom mieste v rebríčku sa umiestnil Paríž s 140 hodinami strávenými v dopravných zápchach, nasleduje Brusel, Moskva a New York. Bratislavskí vodiči strávili v kolónach priemerne 58 hodín. Zmena s predkovidovou dobou je však výrazná. Číslo je totiž nižšie o 40 %. 

Logo

Hoci bol Londýn v roku 2020 na 16. mieste rebríčka, v tomto roku tabuľke kraľuje. Spôsobené to je práve minimálnym úbytkom premávky počas pandémie. Vzhľadom na pandemické opatrenia, ktoré prijala väčšina krajín, sa dopravná situácia menila. 

Problémom Londýna však môžu byť aj cyklistické pruhy, ktoré boli v meste zavedené po vypuknutí pandémie. To potvrdil aj prevádzkový riaditeľ firmy Inrix Peter Lees, podľa ktorého sa tak priestor pre motorové vozidlá výrazne zmenšil. V dôsledku toho bola ovplyvnená rýchlosť týchto vozidiel, a tak začali vznikať kolóny.

Zdroje: BBC, Inrix

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie