Bratislavský diablov advokát: Si zaočkovaný? Ak áno, táto advokátska kancelária ti svoje služby neposkytne

  • Diskriminácia očkovaných nie len zlý vtip, ale realita
  • Dôkazom toho je tento prípad
pjimage – 2021-05-23T185733.361
Unsplash/Daniel Schludi Unsplash/Kyle Glenn
  • Diskriminácia očkovaných nie len zlý vtip, ale realita
  • Dôkazom toho je tento prípad

O diskriminácii týkajúcej sa očkovania sa diskutuje už dlhšie. Povrávalo sa, že bez očkovania nebudeme môcť cestovať, a že možno bude povinné. V tomto prípade by boli diskriminovaní ľudia, ktorí vakcináciu odmietajú.

Zaujímavosťou teda je, že v Bratislave sa nachádza advokátska kancelária, ktorá zakazuje vstup klientom a potenciálnym zamestnancom, ktorí buď čakajú na vakcináciu, alebo sú po nej. 

„Pokiaľ ste potenciálni klienti, rovno sa otočte, budete ako očkovaní odmietnutí pre aktuálnu vyťaženosť kancelárie. Všetok voľný čas v tejto dobe prioritne venujeme časti populácie, ktorá si svoje zdravie váži a správa sa v prvom rade zodpovedne voči sebe,“ píše sa na ozname.

Následne sa na papieri uvádza, že ak klient zatají skutočnosť o očkovaní, advokáti si vyhradzujú právo na poskytnutie všetkých krokov voči osobe, ktorá ohrozila zdravie osôb nachádzajúcich sa v priestoroch. 

Vedecký experiment

Ide o advokátsku kanceláriu Weis & Partners, ktorá sa nachádza na Ivánskej ceste v Bratislave. Súčasťou kancelárie je aj JUDr. Peter Weis, ktorý 20. januára 2021 označil celoplošné testovanie za vedecký experiment. Advokát zároveň tvrdil, že sa niekto tohto experimentu zúčastnil, má nárok na finančnú odmenu. 

„Nešlo totiž o testovanie, ale plánovaný vedecký experiment na ľuďoch, pri ktorom neboli údajne porušené etické princípy,“ napísal pre web Eurorešpekt.sk. Meno tohto „sympatického“ advokáta sa však spája aj s ďalšími, nie veľmi dôveryhodnými médiami. Nájdeme ho napríklad na známych Hlavných správach alebo Infovojne. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá