Bratislavský hotel ide príkladom. Ubytuješ sa tu bez problémov aj s domácim miláčikom

  • Park Inn by Radisson Danube Bratislava - je nový 4* pet friendly hotel priamom v centre Starého mesta
  • Nedávno spustil kampaň na podporu pet friendly biznisu na Slovensku
dym
Unsplash.com/Archív Park Inn by Radisson Danube Bratislava
  • Park Inn by Radisson Danube Bratislava - je nový 4* pet friendly hotel priamom v centre Starého mesta
  • Nedávno spustil kampaň na podporu pet friendly biznisu na Slovensku

Skúšal si niekedy nájsť kvalitný hotel v centre starého mesta Bratislavy s možnosťou ubytovania aj pre tvojho štvornohého miláčika? Ak áno, tak vieš, že ide o pomerne zložitú úlohu.

Dobrou správou je, že od júna minulého roka pribudlo na mape pet friendly hotelov Bratislavy nové miesto, kde sa na teba nebudú pozerať ako na blázna, keď sem prídeš napríklad aj s tvojim psom. 

Jedná sa o novozrekonštruovaný Park Inn by Radisson Danube Bratislava, ktorý otvoril svoje brány po dvoch rokoch rozsiahlych prác a dnes poskytuje 240 izieb a apartmánov rôznych kategórií, reštauráciu Bocca Buona, ktorá je zameraná na špeciality talianskej kuchyne. Nájdeš tu aj nevšedný wellness a SPA s výhľadom na Bratislavský hrad priamo z bazéna a taktiež jacuzzi, či rôzne druhy sauny.

Práve v pet friendly téme je hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava mimoriadne aktívny. Na konci minulého roka v spolupráci so Slobodou zvierat a spoločnosťou Mishiko podporili útulok v Dúbravke, počas podujatia Dobrý skutok pre útulok”.

Cieľom tohto podujatia bolo vyzbierať dostatočné množstvo krmiva pre zvieratá v danom útulku, aby dokázali prežiť zimu. Výsledkom bolo až niekoľko ton granúl, desiatky teplých prikrývok a množstvo šťastných psíkov, ktorých vyvenčili účastníci podujatia.

„Pet friendly téma je síce mimoriadne cenená medzi tými, ktorí ju vyhľadávajú, avšak takýchto záujemcov je stále pomerne málo. Práve to je však často výhodou, lebo zas tí, ktorí ju využívajú, neprekážajú hosťom, ktorí domáce zvieratá neradi vidia vo svojom okolí. Hlavným poslaním hotela Park Inn by Radisson Danube Bratislava ostáva vyhovieť každému zákazníkovi,” hovorí vedenie hotela pre Startitup.

Slováci chcú chodiť s domácimi miláčikmi aj do reštaurácií

Ministerstvo zdravotníctva reaguje na trh a oznamuje dobé správ pre všetkých tých, ktorí chcú chodiť do kaviarní a reštaurácií s domácim miláčikom. Ak sa prevádzkovateľ rozhodne, že umožní vstup zákazníka so spoločenským zvieraťom do konzumnej časti prevádzky, bude musieť zabezpečiť označenie o povolení vstupu so spoločenským zvieraťom na viditeľnom mieste priamo pri vstupe do konzumných priestorov prevádzky.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

„Chceli sme tak nastaviť pravidlá, ktoré budú prijateľné pre širokú populáciu. Ľudia sa tak budú môcť rozhodnúť, či takúto prevádzku navštívia. Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva predloží materiál v najbližších dňoch do medzirezortného pripomienkového konania,” oznámilo ministerstvo.

Tieto zmeny prichádzajú ako reakcia na  diskusiu v podnikateľskom prostredí a medzi verejnosťou. Diskusia vznikla v súvislosti s aktuálne platným obmedzením vstupu spoločenských zvierat do konzumných priestorov prevádzok verejného stravovania, s výnimkou osôb so zdravotným postihnutím v sprievode psa so špeciálnym výcvikom.

zdroj: health.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech