Bratislavu a Prahu prepojí nový luxusný vlak s kinom a veľkopriestorovými vozňami

  • Čakajú nás zmeny v cestovnom poriadku
  • Pribudne viac vlakov do Svätého Jura a Rače, luxusný vlak do Prahy, no dostaneš sa aj do Mukačeva, a to bez zdržania
wlak
wikipedia.org-Marc Ryckaert, NÖLB Mh
  • Čakajú nás zmeny v cestovnom poriadku
  • Pribudne viac vlakov do Svätého Jura a Rače, luxusný vlak do Prahy, no dostaneš sa aj do Mukačeva, a to bez zdržania

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznámila viaceré zmeny cestovného poriadku, ktoré nastanú od 9. júna 2019 . Po novom bude medzi Bratislavou a Prahou premávať nový vlak kategórie railjet. Prvý ranný a zároveň najluxusnejší vlak budeš môcť využiť aj „na otočku“ do Prahy. Tento spoj ponúka alternatívu pre cestujúcich, ktorí plánujú navštíviť českú metropolu len na jeden deň.

V najmodernejších modeloch vlakov Siemens Comfort Viaggio budeš mať k dispozícii veľkopriestorové vozne, vozeň vhodný na prepravu imobilných cestujúcich, časť vyhradenú pre cestujúcich s deťmi do 10 rokov, tichú zónu, rozšírenú prepravu batožín s povinnou rezerváciou miesta pre bicykel, wi-fi, elektrické zásuvky či detské kino. Cesta z Bratislavy do Prahy trvá necelé 4 hodiny a za základný lístok zaplatíś 17,40 eur.

zdroj: pixabay.com

Novinkou je tiež vlak, ktorý bude počas letnej sezóny jazdiť z Popradu-Tatier do poľského mesta Muszyna. Ten bude slúžiť najmä turistom smerujúcim do Tatier, do kúpeľného mestečka Krynica-Zdrój alebo do/z Krakova, druhého najväčšieho poľského mesta s bohatou históriou.

Medzi najdôležitejšie zmeny však patrí aj nový spôsob vedenia vlakov do Pezinka – vo Svätom Jure a v bratislavskej Rači budú v pracovných dňoch zastavovať tri nové vlaky, vďaka čomu budú popoludní na týchto zastávkach vlaky zastavovať každých 20 minút.

zdroj: wikipedia.org-Liberaler Humanist

Po zrekonštruovanej prvorepublikovej trati sa do Mukačeva po prvýkrát odvezú aj cestujúci z Košíc. Na rozdiel od dnešného spojenia do Kyjeva nebude potrebné v Čope dve až tri hodiny čakať. Trať má veľký potenciál pre ukrajinských cestujúcich, ktorí pracujú v západnej Európe, ako aj pre turistov. Vlaky nadväzujú na prípoje na rýchliky do Bratislavy a Prahy.

ZSSK na žiadosť cestujúcich z východného Slovenska obnovila po šiestich rokoch aj osobnú vlakovú dopravu z Bánoviec nad Ondavou do Veľkých Kapušian. Naposledy sa medzi týmito dvomi miestami jazdilo v roku 2012. Celkovo štyri páry osobných vlakov tu budú premávať počas pracovných dní a zabezpečia pohodlný spôsob dopravy pre školákov, študentov aj pracujúcich.

Zdroj: Slovakrail.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK