Bratislavu čakajú oddnes veľké zmeny na trasách električiek

  • Zmeny sa týkajú cestovných poriadkov, ktoré prechádzajú na letný režim
  • Menia sa aj trasy električiek
Ilustračná foto
Bratislavský hrad, zdroj: pixabay.com
  • Zmeny sa týkajú cestovných poriadkov, ktoré prechádzajú na letný režim
  • Menia sa aj trasy električiek

Bratislavu podľa informácií DPB.sk čakajú od soboty 22. júna veľká prázdninová zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Podľa vyjadrení primátora Bratislavy Matúša Valla zmeny kvalitu dopravy neovplyvnia.

Električkou len po zastávku Molecova v Karlovej Vsi

Z dôvodu modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály budú počas letných prázdninových mesiacov a v septembri električky smerom do Karlovej Vsi premávať  len po Molecovu ulicu.

V smere do Dúbravky budú verejnú dopravu zabezpečovať autobusy MHD. Keďže na zastávke Molecova nie je obratisko električiek, trasu do Karlovej Vsi budú musieť obsluhovať výlučne obojsmerné električky. Tie tvoria menšiu časť vozového parku Dopravného podniku Bratislava (DPB).

Po každej radiále bude v zhustených intervaloch jazdiť jedna linka do centra, kde bude možné prestúpiť na ostatné električkové linky. Počty spojov na väčšine tratí zostanú zachované tak, ako pri súčasnej organizácii liniek, alebo sa v niektorých prípadoch zvýšia.

Veľká električková zmena od 22. júna

VEĽKÁ ELEKTRIČKOVÁ ZMENAOd 22. júna príde k zmene trasovania bratislavských električiek. Zmenu si vyžiadala nevyhnutná rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály a v skratke táto zmena znamená, že po každej električkovej radiále bude do centra v hustých intervaloch chodiť jedna linka, z ktorej bude možný prestup na linku do ktorejkoľvek inej metskej časti. Hlavným prestupným bodom na všetky linky bude zastávka Námestie SNP / Kamenné námestie. Čo cestujúcu verejnosť počas prázdnin a v septembri čaká a prečo k tomu prichádza hovorí vo videu dočasný šéf predstavenstva DPB Michal Dekánek. Viac info o veľkej električkovej zmene nájdete na www.zvladneme.to

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Mittwoch, 12. Juni 2019

V smere z Karlovej Vsi bude jazdiť náhradná električková linka X6. Intervaly medzi jednotlivými spojmi budú tri až štyri minúty počas pracovných dní a sedem až osem minút v dňoch voľna.

Električku medzi Dúbravkou a Molecovou ulicou nahradí autobusová linka X5

  • V pracovných dňoch budú intervaly 3 až 4 minúty z Karlovej Vsi a 6 až 8 minút z Dúbravky. 
  • Počas víkendu budú intervaly 7 až 8-minútové.

Z Petržalky, Zlatých pieskov, Ružinova a Rače len do centra mesta

V smere z Petržalky bude linka 1, v smere z Rače linka 3, v smere zo Zlatých pieskov linka 4 a v smere z Ružinova linka 9 jazdiť len do centra mesta a naspäť.

  • Počas pracovných dní  v 4  až 5-minútových intervaloch.
  • Počas víkendu v 7 až 8-minútových intervaloch.

Zachovaná zostane premávka linky číslo 2, ako doplnkovej linky medzi Hlavnou stanicou a Železničnou stanicou Nové Mesto, v intervaloch 15 minút.

„Hlavným prestupným uzlom sa stane Kamenné námestie a Námestie SNP, kde bude možné prestúpiť na všetky ostatné električkové linky v priemere do dva a pol minúty,“ priblížil pre TASR Vallo.

Náhradná električková linka X6 z Karlovej Vsi bude premávať okruhom okolo historického centra. Nové trasovanie liniek znamená, že každý cestujúci sa dostane električkou do súčasného cieľa.

„Pokiaľ však cestujete medzi dvoma vzdialenejšími mestskými časťami, bude to spravidla s jedným prestupom,“ dodáva.

Ak by zostali všetky linky podľa súčasného grafikonu, električky do Karlovej Vsi by podľa primátora mohli chodiť minimálne v 40-minútových intervaloch. Viac informácií o tejto zmene nájdu cestujúci na webe DPB a na www.zvladneme.to.

Električková doprava

Trasy električkových liniek od 22. júna 2019:

Linka 1: Hlavná stanica – Obchodná – Námestie SNP – Petržalka, Jungmannova a späť

Linka 2: Hlavná stanica – Blumentál – Trnavské mýto – ŽST Nové Mesto a späť

Linka 3: Rača, Komisárky – ŽST Vinohrady – Račianske mýto – Blumentál – Špitálska – Námestie SNP a späť, pričom z Námestia SNP pokračuje ďalej ako linka č. 9 do Ružinova

Linka 4: Zlaté piesky/ŽST Nové Mesto – Trnavské mýto – Špitálska – Kamenné nám. – Nám. Ľ. Štúra – Most SNP – Chatam Sófer – tunel – Kapucínska – Námestie SNP – Špitálska – Trnavské mýto – Zlaté piesky/ŽST Nové Mesto, pričom každý druhý spoj ide striedavo na Zlaté piesky alebo ŽST Nové Mesto

Linka x6: Karlova Ves, Molecova – Lafranconi – Chatam Sófer – Most SNP – Šafárikovo nám. – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – Lafranconi – Karlova Ves, Molecova

Linka 9: Ružinov, Astronomická – Trnavské mýto – Blumentál – Obchodná – Námestie SNP a späť, pričom z Námestia SNP pokračuje ďalej ako linka č. 3 do Rače.

Zdroj: Facebook Matúš Vallo má rád Bratislavu, DPB.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech