Bratislavu „obsadí“ motorkársky gang spájaný s organizovaným zločinom: Hells Angels postavil policajtov do pozoru

  • Už tento týždeň sa v Bratislave prvýkrát uskutoční svetový zraz Hells Angels
  • Motorkársky klub je spájaný s množstvom kriminálnych aktivít, výtržnosťami a agresívnym správaním
Hell's Angels Motorcycle Club
Ilustračná fotografia, Flickr/Demon
  • Už tento týždeň sa v Bratislave prvýkrát uskutoční svetový zraz Hells Angels
  • Motorkársky klub je spájaný s množstvom kriminálnych aktivít, výtržnosťami a agresívnym správaním

Je to jeden z najobávanejších motorkárskych gangov sveta. HAMC, známy tiež ako Hells Angels Motorcycle Club, sa každý rok stretáva na veľkolepom stretnutí vždy v inom hlavom meste. Tento rok mieria tisíce členov aj šéfovia klubov z celého sveta na najväčší motorkársky zraz práve do Bratislavy. 

V našom hlavnom meste sa podobné podujatie obávaného gangu organizuje prvýkrát. Aj preto platia v Bratislave a okolí prísne bezpečnostné opatrenia. Rozruch v uliciach hlavného mesta očakávajú muži zákona od 31. mája až do 4. júna.

Hlavný program Pekelných Anjelov bude od 2. do 4. júna na lúke v Šamoríne. Tam majú mať členovia jedného z najobávanejších motorkárskych gangov na svete rozmiestnené veľké stany. Iné motorkárske kluby z okolia majú na podujatie vstup zakázaný. Podujatie na Slovensku organizuje známy extrémista.

Kriminálnici na dvoch kolesách

Hells Angels je organizácia spájaná s kriminálnymi aktivitami, vrátane násilných trestných činov, obchodovania so zbraňami či obchodovania s drogami. Vláda Spojených štátov amerických označila na stránke americkej ambasády na Slovensku motorkársky gang Pekelných Anjelov za nezákonný. 

Hells Angels vznikli 17. marca 1948 vo Fontane v Kalifornii, keď sa niekoľko malých motorkárskych klubov dohodlo na zlúčení. Názov klubu bol inšpirovaný tradíciou z 1. a 2. svetovej vojny, keď Američania dávali svojim eskadrám zúrivé, smrti vzdorujúce tituly.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Veľvyslanectvo USA, Facebook/HAMC Bratislava, iDnes.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá