Británia zavádza jeden z najtvrdších zákazov na svete. V kozmetike už viac nenájdeš túto vec

  • Spojené Kráľovstvo zavádza zákaz, ktorý síce kozmetické firmy nepoteší, avšak výrazne pomôže životnému prostrediu.
1280px-toothpasteonbrush-870x580
wikimedia.org (Thegreenj)
  • Spojené Kráľovstvo zavádza zákaz, ktorý síce kozmetické firmy nepoteší, avšak výrazne pomôže životnému prostrediu.

Britská vláda zaviedla od utorka zákaz používania plastových mikroguľôčok v kozmetike a v ďalších zmývateľných produktoch. Ide podľa nej o „jeden z najtvrdších zákazov na svete“. Výrobcovia kozmetiky a predmetov dennej potreby majú zákaz pridávať tieto malé čiastočky do pílingov na tvár, zubných pást, sprchovacích gélov a iných produktov, uviedla ministerka životného prostredia Therese Coffeyová.

Uviedla, že je odhodlaná bojovať proti plastom, ktoré ničia vzácny život vo svetových moriach a oceánoch. Podľa nej je používanie plastových mikroguľôčok „úplne zbytočné, keď je k dispozícii tak veľa prírodných alternatív“.

Environmentálne skupiny zákaz privítali. „Je to niečo, čo sme presadzovali, a sme radi, že to malo účinok,“ uviedla britská pobočka Greenpeace. Sue Kinseyová zo Spoločnosti za ochranu morí súhlasila, že Británia zaviedla „najtvrdší a najkomplexnejší zákaz“ mikroguľôčok na svete. Stále je však podľa nej množstvo produktov, ktoré zákaz nezahŕňa.

Ďalším krokom by malo byť zváženie rozšírenia zákazu o viac výrobkov, ako sú ochranné prípravky pred slnečným žiarením a mejkapy, ktoré sa bežne používajú,“ uviedla. Mikroguľôčky sú zvyčajne príliš malé na to, aby sa pri spracovaní odpadovej vody odfiltrovali, a ľahko ich konzumujú morské živočíchy, dodáva agentúra DPA.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech