Buď sa stretneš s klientom, alebo máš výpoveď. Firmy nútia ľudí porušovať lockdown

  • Hygienici evidujú sťažnosti od zamestnancov, ktorých firmy nútia stretávať sa osobne s klientmi aj napriek zákazu
  • Najviac podnetov je z oblasti finančného poradenstva, ktoré sa dá robiť aj online
vyhorenie únava stres syndróm vyhorenia práca
Unsplash/Christian Erfurt, Damian Zaleski
  • Hygienici evidujú sťažnosti od zamestnancov, ktorých firmy nútia stretávať sa osobne s klientmi aj napriek zákazu
  • Najviac podnetov je z oblasti finančného poradenstva, ktoré sa dá robiť aj online

Hygienici evidujú nárast anonymných podnetov na zamestnávateľov, ktorí aj napriek mimoriadne vážnej epidemiologickej situácii nútia zamestnancov a zmluvných SZČO osobne sa stretávať s klientmi. Ide najmä o oblasť finančného poradenstva.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti upozorňuje, že osobné stretnutia s klientmi sú v súčasnej vážnej situácii zbytočným rizikom. Všetky tieto podania úrad odstúpil krajským regionálnym úradom verejného zdravotníctva a na inšpektoráty práce.

Vyhovuje ti práca z domu?

V podnetoch sa uvádza, že zo strany zamestnávateľov nebolo zabezpečené online poradenstvo, zamestnanci a zmluvní partneri sú nútení pod hrozbou skončenia pracovného pomeru alebo zmluvného vzťahu vykonávať prácu osobne a dokonca stretávať sa s klientmi, aj keď to nie je nevyhnutné. Práca z domu bola zakázaná, aj keď povaha práce ‚home office‘ umožňuje,“ konštatoval ÚVZ SR.

Koronavírus si na Slovensku vyžiadal 60 nových obetí. Pribudlo viac ako 2 000 prípadov

Úrad dôrazne upozorňuje všetkých zamestnávateľov a podnikateľov, najmä v oblasti finančného a iného poradenstva, aby rešpektovali aktuálnu veľmi vážnu epidemiologickú situáciu. „Je nevyhnutné, aby svojím manažérskym prístupom zbytočne neohrozovali zdravie zamestnancov, ako aj verejnosti,“ dodali hygenici.

ÚVZ SR podotkol, že stále platí uznesenie vlády SR, ktoré zamestnávateľom odporúča umožniť svojim zamestnancom vykonávať prácu formou home office v maximálnej možnej miere.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech