Bude mať Nemecko vlastného Georga Floyda? Toto video pohoršilo celú krajinu

  • V pohoršeniu viedli zábery nemeckého policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil svoje koleno na hlavu mladého muža
  • Podľa polície mladý muž zatýkaný v nemeckom videu nebol vážne zranený
nemecko geoge floyd
Reprofoto Youtube, TASR/AP/Rebecca Blackwell
  • V pohoršeniu viedli zábery nemeckého policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil svoje koleno na hlavu mladého muža
  • Podľa polície mladý muž zatýkaný v nemeckom videu nebol vážne zranený

Zábery nemeckého policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil svoje koleno na hlavu mladého muža ležiaceho na zemi, viedli k okamžitému oficiálnemu vyšetrovaniu, informovala v agentúra DPA s odvolaním sa na nedeľňajšie oznámenie polície v Düsseldorfe.

Video zo zatýkania, ktoré sa odohralo v západonemeckom meste Düsseldorf, bolo rýchlo zdieľané na sociálnych sieťach a vyvolalo odsúdenie kvôli svojej podobnosti so zatýkaním Afroameričana Georga Floyda v USA. Video dusiaceho sa Floyda, ktorému belošský policajt takmer osem minút kľačal na krku, následkom čoho zomrel, viedlo k celosvetovým protestom.

Podľa polície mladý muž zatýkaný v nemeckom videu nebol vážne zranený a k incidentu došlo v centre Düsseldorfu v sobotu (15. augusta) večer okolo 19.30 hod. Düsseldorfská polícia a regionálne ministerstvo vnútra v nedeľu večer uviedli, že vyšetrovanie povedie policajné riaditeľstvo v Duisburgu. „Toto video berieme veľmi vážne,“ ubezpečil hovorca ministerstva vnútra Severného Porýnia-Vestfálska.

Políciu predtým privolali do neďalekej reštaurácie kvôli incidentu, zapríčinenému nespratnou skupinou hostí. Mladik, ktorý nebol priamym účastníkom incidentu, zjavne vyrušil políciu pri zásahu. Keď bol požiadaný o občiansky preukaz, napadol príslušníkov polície, informovala miestna polícia, dodajúc, že mladík bol následne prevezený na policajnú stanicu kvôli identifikácii a odovzdaný zákonným zástupcom.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech