Budeš sa triasť hrôzou, priprav sa na nočné mory. Toto sú najdesivejšie miesta sveta

  • Vo svete nájdeš množstvo úžasných lokalít, ktoré sú neustále preplnené turistami
  • Potom sú tu však aj tajomné a hrôzostrašné miesta, ktoré lákajú iba hŕstku cestovateľov
  • Pozri sa na zoznam tých najstrašnejších miest na Zemi
láva škola s bábkami
Brána do pekla a dedina bábik, Instagram/all_thats_interesting, Wikimedia Commons/Hellbus
  • Vo svete nájdeš množstvo úžasných lokalít, ktoré sú neustále preplnené turistami
  • Potom sú tu však aj tajomné a hrôzostrašné miesta, ktoré lákajú iba hŕstku cestovateľov
  • Pozri sa na zoznam tých najstrašnejších miest na Zemi

Žijeme vo veľkom svete, ktorý je plný krásnych miest. Práve tie bývajú väčšinou preplnené nadšenými turistami, ktorí si chcú užívať krásy cudziny. Nádherné pláže, prekrásne historické pamiatky alebo moderné zahraničné podniky. Na takýchto miestach je úplne prirodzené stretnúť množstvo ľudí.

Naša planéta má aj dosť tajomných a hrôzostrašných, ktoré lákajú možno trochu morbídne naklonených cestovateľov. Alebo tých, ktorí milujú objavovať miesta, kde sa len tak niekto neodváži. 

Objaviť tak môžeš zábavný park plný desivých výtvorov, večne horiacu obrovskú jamu uprostred Turkménska alebo malú dedinku v Japonsku, kde počet bábik v životnej veľkosti prevyšuje obyvateľov. Už si začal baliť kufre?

1. North Yungas Road, Bolívia

Existuje množstvo nebezpečných ciest, ktoré by znepokojili nejedného vodiča, a treba byť na nich obzvlášť opatrný. V prípade „El Camino de la Muerte“, v preklade „Cesta smrti“, platí toto pravidlo dvojnásobne.

Podľa portálu TheTravel ide o najnebezpečnejšiu trasu na svete. North Yungas Road sa nachádza v neuveriteľnej nadmorskej výške 4 572 m n. m., ktorá je desivá a zradná.

Cesta bola postavená v 30. rokoch 20. storočia skupinou paraguajských väzňov. Mala umožniť farmárom a obchodníkom prejsť medzi mestami Coroico a La Paz, no bola až príliš úzka.

zdroj: Wikimedia Commons/Alicia Nijdam

Po vybudovaní tejto cesty na nej tragicky zahynuli stovky ľudí, ktorí sa pokúsili cez ňu prejsť. Najsmrteľnejším úsekom je oblasť známa ako Devil´s Curve, teda Diablova zákruta. Táto oblasť sa stala v súčasnosti cieľom mnohých dobrodružných cyklistov, ktorí však podceňujú jej možné nebezpečenstvo.

Avšak nie je to iba samotná cesta, kvôli čomu je cestovanie na tomto úseku také nebezpečné. Veľkú úlohu tu zohrávajú aj environmentálne faktory.

North Yungas Road sa prepletá amazonským dažďovým pralesom, vďaka čomu je tam často obmedzená viditeľnosť v dôsledku hmly a hustého dažďa.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: TheTravel, Unusual Places, ThoughtCo, Mental Floss, Belize, Atlas Obscura

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá