Zlatá studňa bude zadarmo dodávať vodu pre Slovákov uväznených v karanténe

  • V štátnej karanténe pre ľudí zo zahraničia v Gabčíkove je ubytovaných minimálne 180 ľudí
  • Michal a Miro, ktorí sú tu zatvorení, vyvracajú fámy o neporiadku a zlej hygiene
  • Povinná 14-dňová karanténa je nariadena štátom pre každého, kto sa vráti zo zahraničia
budis
BUDIŠ, a. s.
  • V štátnej karanténe pre ľudí zo zahraničia v Gabčíkove je ubytovaných minimálne 180 ľudí
  • Michal a Miro, ktorí sú tu zatvorení, vyvracajú fámy o neporiadku a zlej hygiene
  • Povinná 14-dňová karanténa je nariadena štátom pre každého, kto sa vráti zo zahraničia

Na Slovensku máme aktuálne 123 nakazených pacientov koronavírusom. Naša krajina sa zmieta pod nátlakom tvrdých bezpečnostných opatrení, medzi ktoré patrí aj povinná 14-dňová karanténa pre každého, kto sa vráti zo zahraničia.

Povinnú karanténu si je možné „odkrútiť“ v štátnom zariadení v Gabčíkove, kde sa aktuálne nachádzajú aj dvaja kamaráti Michal a Miro, ktorí sa podľa Interezu vrátili z práce v švajčiarskom hoteli.

Michal s Mirom sú v karanténe zatiaľ len dva dni a tvrdia, že keď prišli, ubytovaných bolo už asi 180 ľudí. Teraz ich je s najväčšou pravdepodobnosťou už vyše 200.

zdroj: Michal Récky

Na izbu čakali 6 hodín

Jediná negatívna skúsenosť, ktorú s Gabčíkovom majú, je dlhá čakacia doba na izbu, ktorá dosiahla až 6 hodín – priestory totiž treba vyčistiť a pripraviť pre nových obyvateľov.

Samotné izby počas karanténu obyvatelia nemajú opúšťať, znižuje sa tak riziko potenciálnej nákazy ostatných.

Ani Michal, ani Miro zatiaľ neprejavujú príznaky ochorenia Covid-19 a pokiaľ podstúpia testy na nový koronavírus, ktoré by mali byť dostupné čoskoro – a výsledky budú negatívne – karanténu by mohli opustiť aj predčasne.

Dodávajú však, že podľa pôvodných odhadov už mali byť testy na koronavírus dostupné a zatiaľ sa im nepodrobili. Dokedy teda budú v karanténe zatiaľ nie je jasné.

zdroj: Michal Récky
zdroj: Michal Récky

Pracujú aj v karanténe

Najväčšie negatívum, ktoré Gabčíkovu mnohí vyčítajú, je jedlo, no Michal s Mirom sa nesťažujú a na záver nezabudli spomenúť, že je podľa nich situácia v Gabčíkove zvládnutá veľmi dobre.

Veľká vďaka patrí všetkým zdravotníkom, hasičom a aj ochrankárom, ktorí na tomto mieste aktuálne operujú.“ Bez týchto hrdinov dnešných dní by sa Slovensko malo omnoho horšie a skutočne im patrí obrovský obdiv.

Vzhľadom na šírenie koronovírusu sa situácia na Slovensku každým dňom mení a Slovensko zažíva krušné časy. Jednotlivci, firmy a neziskové organizácie sa spájajú, aby pomohli tým, ktorí to potrebujú.

zdroj: Michal Récky

Zlatá studňa policajtom a ľuďom v karanténe venovala vodu zadarmo

Kvalitný pitný režim je jedným z protiepidemických opatrení pri koronavíruse a preto sa do situácie v karanténnych centrách rozhodol zasiahnuť BUDIŠ, a. s., ktorý neotáľal a ľuďom v karanténe poskytol dvojtýždňovú zásobu pitného režimu Zlatej studne úplne zadarmo. Spoločnosť pritom nezabudla ani na policajtov na hraničných priechodoch. 

„V týchto ťažkých časoch sme sa rozhodli pomôcť príznačne – zásobou pramenitých vôd a minerálok pre jednotlivé pracoviská karanténnych centier a policajtom na hraničné prechody. V prvej fáze sme v koordinácii s krízovým štábom zabezpečili návoz viac ako 13 500 fliaš 1,5 l pramenitej vody Zlatá studňa,“ hovorí Andrej Hronský, generálny riaditeľ spoločnosti BUDIŠ, a. s.

„Súčasťou nadštandardných hygienických a protiepidemických opatrení je aj stravovanie a pravidelný pitný režim. Príjem minerálov je najmä v stresovom období mimoriadne dôležitý. Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým odhodlaným pracovníkom ako aj podporiť všetkých občanov umiestnených v krízových centrách,“ upresňuje Hronský.

Slovensko medzi časom okrem Gabčíkova otvorilo aj zariadenia v Liptovskom Jáne a v Piešťanoch, kam voda od BUDIŠ, a. s. poputuje tiež, rovnako ako na ostro sledované hraničné priechody s Českou republikou, Maďarskom, Rakúskom či Ukrajinou.

zdroj: BUDIŠ, a. s.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech