Úspech mladých Slovákov: Dominovali v celosvetovej novinárskej súťaži, v ktorej súťažilo 270-tisíc ďalších

  • Slovenskí študenti uspeli v medzinárodnej súťaži, ktorej sa zúčastnilo viac ako 270-tisíc študentov z 27 krajín
  • Slováci obsadili dve prvé a dve tretie miesta v štyroch kategóriách
odpadky, eko, znečistenie, plasty
Pixabay/Anastasia Gepp
  • Slovenskí študenti uspeli v medzinárodnej súťaži, ktorej sa zúčastnilo viac ako 270-tisíc študentov z 27 krajín
  • Slováci obsadili dve prvé a dve tretie miesta v štyroch kategóriách

Mladí Slováci triumfovali vo svetovej novinárskej súťaži o problémoch životného prostredia, do ktorej sa zapojilo 275-tisíc študentov z 27 krajín sveta. Informuje o tom Klaudia Medalová z projektu Mladých reportérov pre životné prostredie. Študenti zo Slovenska získali dve prvé a dve tretie miesta, čím sa krajina stala aj tento rok najúspešnejšou spomedzi zapojených. Cieľom projektu mladých reportérov je upozorňovanie na enviroproblémy.

Medzinárodná porota, zložená z odborníkov v oblasti environmentálnej žurnalistiky, sociálnej zodpovednosti firiem a vzdelávania pre udržateľný rozvoj, hodnotila práce na základe ich technickej kvality, investigatívy, originality a šírenia. Jej zástupca Bernard Combes z UNESCO uviedol, že ocenili predovšetkým mimoriadne odhodlanie a angažovanosť mladých reportérov pri riešení kľúčových environmentálnych problémov na miestnej úrovni.

Koronavírus ONLINE: Nedeľné testovanie prinieslo opäť desiatky nových prípadov

Víťazkou v kategórii 15 až 18-ročných sa so svojím článkom „Novovešťania žiadajú zlepšenie zberu starého šatstva“ stala Ľudmila Slivová zo Spišskej Novej Vsi. K prvenstvu si pripísala aj čestné uznanie za fotopríbeh „Zjedené kilometre“.

Prvé miesto v kategórii článok študentov vo veku 11 až 14 rokov získali Michaela Hermanová, Leo Klein, Emil Slimák a Patrik Poltársky z Bratislavy za článok „Toxické jednohubky“. Tretie miesto patrí Adriáne Henčekovej z Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v kategórii 19 až 25-ročných študentov za článok „Využívanie zrážkovej vody prináša mestám výhody“. Tretie miesto v kategórii video vo veku súťažiacich od 11 do 14 rokov získali Michaela Danišová a Sofia Sláviková z Novej Dubnice.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech