Budúcnosť detí sme vymenili za otvorené obchody. Vitaj na Slovensku, kde politikov zaujímajú len lajky (NEWSLETTER)

pjimage - 2021-12-07T192151.001
Ilustračný obrázok, TASR/Pavel Neubauer, Pixabay/Erik Lucatero

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Očkovaní aj prekonaní môžu ísť do obchodov už v piatok. Lockdown sa predlžuje
  • Slovensko ako instagramová krajinka, v ktorej ľudia neveria vedcom. Je to smutné, ale je to tak, tvrdí odborník
  • Na Slovensku bude len horšie. Slovenskí influenceri sa spojili, zdieľajú videá, z ktorých mrazí

Koalícia to odklepla

Máme niekoľko dní pred plánovaným koncom lockdownu, no všetci akosi šípime, že o šesť dní jeho koniec ešte neodbije. Predpokladať sme to začali už v nedeľu, keď konzílium odborníkov vláde odporučilo, aby lockdown predĺžili o ďalších 7 dní.

Všetkým je však jasné, že v aktuálnej situácii sú ráznejšie kroky akousi nutnosťou, a preto nám neostáva nič iné, než dúfať, že sa zodpovedným správaním vývoj zlepší. Výhody však budú pravdepodobne čakať očkované a prekonané osoby.

Počas dnešného dňa predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger vyhlásil, že sa koalícia zhodla na tom, ako budú vyzerať ďalšie opatrenia. Po rokovaní, ktoré prebiehalo včera večer a dnes ráno, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vyhlásil, že v piatok 10. decembra 2021 sa otvoria neesenciálne obchody pre očkovaných a tých, ktorí COVID-19 prekonali.

Zákaz vychádzania a núdzový stav však bude po piatku platiť aj naďalej. Lengvarský tiež informoval o tom, že druhý stupeň ZŠ a stredné školy sa od pondelka 13. decembra 2021 zatvárajú. Deti tak prejdú na dištančné vyučovanie.

Za nezmyslené považuje zatváranie obchodov aj Richard Sulík. „V piatok otvárame. Nezmyselné zatváranie obchodov a likvidácia ekonomiky skončia. Myslím, že je viac ako na čase a teší ma, že táto moja požiadavka dnes prešla,“ okomentoval na sociálnej sieti Facebook minister hospodárstva Slovenskej republiky Richard Sulík.

Zmeny tiež nastávajú aj v súvislosti 500-eurových voucherov pre ľudí nad 60 rokov. Nemožné sa stalo skutočnosťou a minister financií Igor Matovič sa odhodlal ustúpiť od svojich nápadov. Aj keď nie úplne. Pristúpil však ku kompromisu, čo už možno považovať za predvianočný zázrak.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie