Budúcnosť dorazila: Toto sú najlepšie kancelárie na Slovensku, kde by chcel pracovať každý. Ktorá sa ti páči najviac?

 • Prestížna súťaž OFFICE ROKA pokračuje aj tento rok. Toto je 12 finalistov, ktorých si ešte podá medzinárodná porota
 • Firmy stavili na vzdušné priestory, flexibilné kancelárie a investovali aj do podpory kreativity
 • Slovákom na home office chýba sociálna interakcia, kancelárie sa teda síce budú transformovať, no ich dôležitosť zostáva aj po pandémii
cbre
 • Prestížna súťaž OFFICE ROKA pokračuje aj tento rok. Toto je 12 finalistov, ktorých si ešte podá medzinárodná porota
 • Firmy stavili na vzdušné priestory, flexibilné kancelárie a investovali aj do podpory kreativity
 • Slovákom na home office chýba sociálna interakcia, kancelárie sa teda síce budú transformovať, no ich dôležitosť zostáva aj po pandémii

Už od 80. rokov štúdie a metaštúdie potvrdzujú, že kvalitný dizajn pracoviska podporuje produktivitu a aj pracovný výkon. Aj na Slovensku tak spoločnosti môžu ťažiť z výhod, ktoré prináša prepracované a inteligentne navrhnuté pracovné prostredie, ktoré stavia zamestnancov na prvé miesto.

Prvé lastovičky na Slovensku už roky oceňuje súťaž OFFICE ROKA, ktorá sa v spolupráci s realitno-poradenskou spoločnosťou CBRE stará o zveľaďovanie pracovných prostredí, čím firmám dáva príležitosť objaviť nové zdroje efektivity.

Počas uplynulého roka mali navyše mnohé firmy veľa príležitostí na zlepšovanie kancelárií – s väčšinou zamestnancov na home office prišla aj vlna transformácií. Z prieskumov CBRE vyplýva, že kancelárie síce nikam neodchádzajú, no meniť sa budú ich funkcie aj forma. Home office totiž pre väčšinu zamestnancov skrátka nie je udržateľný.

Dve čísla, ktoré hovoria o budúcnosti:
 • 64 % opýtaných na „home office“ chýba sociálna interakcia
 • 30 % opýtaných je ľúto, že takto obmedzujú spoluprácu s kolegami

„Firmy na Slovensku využili jedinečnú možnosť uskutočniť transformáciu pracovného prostredia. Náročný rok 2020 tak priniesol na trh komerčných realít, ale aj do súťaže OFFICE ROKA, nové rozmery a nové prvky. Celkom sa do zápolenia prihlásilo 30 firiem z celého Slovenska a môžem konštatovať, že väčšina z nich spĺňa kritériá na vysokej medzinárodnej úrovni,“ teší sa Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu CBRE Slovensko.


Trendy 2021:

Doba po korone: Veľké množstvo finalistov sa na transformácie svojich kancelárií pozrelo vizionársky a v posledných mesiacoch ich už pripravovali aj na dobu po skončení pandémie. Mnohé z firiem sa vydali cestou kompletnej prestavby či rekonštrukcie, pričom mysleli aj na to, že vchádzame do doby, ktorá bude kompletne stáť na digitále.

Kreatívne priestory: Viacero kancelárií sa nadchlo pre nápad akýchsi minizasadačiek, teda menších kreatívnych priestorov pre malé tímy na efektívne brainstormingy, ktoré zároveň zabraňujú vysokému šíreniu vírusu, keď už zamestnanci musia byť v práci.

Flexibilita na prvom mieste: Vidno, ako si tiež firmy nechávajú otvorené dvere a svoje priestory budujú flexibilne – pripravené na akékoľvek rýchle úpravy a zmeny, ktoré by si mohol vyžiadať príchod nepredvídateľnej situácie.


V článku ti Startitup prináša ochutnávku najlepších kancelárií – všetky fotky a informácie o finalistoch, porote a súťaži celkovo nájdeš na oficiálnych stránkach OFFICE ROKA.

 

12 najlepších officov na Slovensku

BDO

Finančno-poradenskej spoločnosti BDO sa podarilo vytvoriť výrazný zapamätateľný výtvarný koncept priestorov, v ktorom sa zamestnanci cítia príjemne a silný dojem si z priestorov odnesie každý obchodný partner. A presne tak by mala poradenská spoločnosť pôsobiť – pevne, stabilne a neohrozene.

zdroj: BDO
zdroj: BDO
zdroj: BDO

CAPCO

Hodnoty CAPCO, teda The Capital Markets Company Slovakia, stoja na štyroch pilieroch: diverzite, transparentnosti, tímovej spolupráci a kréde „Be Yourself At Work“. Nové kancelárie ponúkajú voľnosť, aby si v nich každý našiel to, čo mu pre prácu najviac vyhovuje.

zdroj: CAPCO
zdroj: CAPCO
zdroj: CAPCO

Effectivity

V marketingovej agentúre je najdôležitejšie podporovať kreativitu, no zároveň poskytnúť dostatok miesta na pohyb či pokojné premýšľanie. Effectivity sa to s ich priestormi, ktoré okrem toho pomáhajú utužovať kolektív, darí na jednotku.

zdroj: Effectivity
zdroj: Effectivity
zdroj: Effectivity

ERSTE GROUP IT INTERNATIONAL

Komunikácia medzi jednotlivými tímami je pri agilnom spôsobe práce nevyhnutná. Spoločnosť nahradila pôvodne veľký a hlučný open space viacerými squad zónami, teda kreatívnymi pracoviskami rozdelenými podľa tímov s vlastnou relaxačno-meetingovou časťou.

zdroj: Erste
zdroj: Erste
zdroj: Erste

ESET

Kancelárie spoločnosti prešli kompletnou rekonštrukciou so silným zameraním na fyzický i psychický posun k zdravšiemu pracovnému prostrediu. ESET do svojich kancelárií zapracoval viacero zelene a prírodných prvkov, ktoré sú ešte viditeľnejšie vďaka transparentným skleneným priečkam, ktoré opticky prepájajú rozdelené kancelárie.

zdroj: ESET
zdroj: ESET

Microsoft

Nové priestory spoločnosti sú kanceláriami pre digitálnu dobu, pričom sa myslelo aj na to, ako ľudia pracujú a ako priestor ovplyvňuje ich správanie. Firma prepojila technológie, kultúru a kancelárie tak, aby spolu tvorili funkčný celok podporujúci spokojnosť, inovácie a výkonnosť zamestnancov.

zdroj: Microsoft
zdroj: Microsoft
zdroj: Microsoft

MOBIL ONLINE

Kedysi bývalá smaltovňa, dnes odvážna kancelária postavená na báze otvorených a vzdušných priestorov plných prirodzeného svetla, ktoré predstavujú podnetné a zaujímavé pracovné prostredie, v ktorom sa dobre pracuje, tvorí, ale aj rozvíjajú vzájomné vzťahy.

zdroj: Mobil Online
zdroj: Mobil Online
zdroj: Mobil Online

Qubes

Coworking HubHub od HB Reavis v Nivy Tower predstavil Qubes – kancelárie zodpovedajúce požiadavkám súčasnej a rýchlo sa meniacej doby. Snažia sa byť odpoveďou aj na výzvy budúcej post-covid éry, založenej na flexibilite, bezpečnosti a podpore well-beingu. Pre psychický oddych sú v priestoroch pripravené viaceré oddychové zóny.

zdroj: HubHub
zdroj: HubHub
zdroj: HubHub

Resco

Zámerom IT spoločnosti, ktorá bola jedna z prvých nájomníkov najvyššej Nivy Tower, bolo ponúknuť zamestnancom miesto, ktoré podporí ich kreativitu, vzájomné diskusie a prácu jednotlivých tímov. Unikátnosťou firmy je neformálna a priateľská atmosféra, ktorú si chcela udržať aj v nových, väčších priestoroch.

zdroj: Resco
zdroj: Resco
zdroj: Resco

Tatra banka

Najlepšia európska digitálna banka svoje prvenstvo dokazuje aj v progresívnom dizajne svojich kancelárií. Aj v reakcii na dianie posledného roka sa spoločnosť rozhodla vytvoriť flexibilné a bezpečné pracovné priestory, ktoré reflektujú požiadavky ľudí na efektívnu prácu v danom momente a v ktorých sa cítia príjemne.

zdroj: Tatra banka
zdroj: Tatra banka
zdroj: Tatra banka

TOWER 115 – De.Signed Offices

Výšková budova na Nivách síce pre svoje kancelárie ešte nemá nájomníkov, no cieľom bolo vytvoriť menšie kancelárske priestory pre vopred neurčené spoločnosti v koncepte zdieľaných kancelárií so spoločným zázemím a zasadačkami vo funkčnom a reprezentatívnom vzhľade. Funkčnosť a variabilita predstavujú možnosť zmeny účelu prostredia podľa potrieb pracovného dňa.

zdroj: Tower 115
zdroj: Tower 115
zdroj: Tower 115

WOOD & COMPANY

Finančná spoločnosť sa postarala o citlivú rekonštrukciu vzácnej a historickej budovy, ktorá prebehla až do absolútnych detailov. Takýto výsledok stelesňuje stabilné hodnoty spoločnosti a zároveň je zdrojom každodennej inšpirácie, ako by malo byť každé vydarené pracovné prostredie.

zdroj: WOOD & COMPANY
zdroj: WOOD & COMPANY
zdroj: WOOD & COMPANY

 

Vyjadri svoj názor v ankete:

Ktorý z office projektov sa ti páči najviac? Zvoliť môžeš až 3 favoritov.

12 favoritov si vo finálnom rozstrele podá ešte odborná porota zložená z medzinárodných odborníkov, za svojich favoritov však môžeš hlasovať v ankete nižšie.

Kto rozhodne o najkrajšom office na Slovensku?
 • Jeroen Dirckx, architekt, urbanista a partner v architektonickom štúdiu KCAP Architects&Planners (navrhli aj Nový Istropolis)
 • Benjamín Brádňanský, architekt a pedagóg, Ateliér N/A
 • Ivan Čobej, dizajnér a spolumajiteľ firmy BRIK Kremnica
 • Viera Tomčíková, HR Manager, WebSupport
 • Filip Muška, Workplace & Change Management Leader, CBRE Česká republika

Finalisti majú možnosť vyhrať v jednej z kategórií: Kancelária ako DNA firmy, Inovatívna kancelária a Zdravá kancelária a, samozrejme, hlavný titul, Absolútny víťaz OFFICE ROKA – prestížne ocenenie, ktoré o vnútornej kultúre firmy vypovedá naozaj veľa.

Odborná porota bude zohľadňovať nielen originalitu, praktickosť, dizajn či atmosféru, ale aj procesy, ktoré viedli k výslednej podobe priestorov finalistov. Viac informácií o projektoch je k dispozícii na stránkach OFFICE ROKA.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech