Budúcnosťou letectva sú elektrolietadlá. Takto vyzerá jedno z nich

  • Kúpil by si si letenku tejto spoločnosti?
eviation-all-electric-plane-1-889x445
eviation.com
  • Kúpil by si si letenku tejto spoločnosti?

Lietanie je skvelý spôsob prepravy, je rýchle a väčšinou je to veľmi príjemný zážitok. Avšak, je to jeden z najmenej ekologických spôsobov cestovania. To sa však čoskoro môže zmeniť, lebo Eviation Aircraft (člen programu mobility NASA) nedávno predstavil prvý prototyp elektricky ovládaných lietadiel, ktoré preletia až 965 kilometrov. Túto novinku odprezentovali na 52. medzinárodnej leteckej prehliadke v Paríži, prototyp by mohol byť pripravený a prejsť na certifikáciu a komercializáciu už v budúcom roku.

pixabay.com

,,V čase, keď sme spojení viac ako kedykoľvek predtým, sa naše možnosti mobility musia prispôsobiť tomu, aby odrážali túto novú, efektívnu budúcnosť,“ povedal Omer Bar-Yohay, generálny riaditeľ spoločnosti Eviation Aircraft a dodal: ,,Či už ide o nulové emisie, nízkonákladový výlet z Silicon Valley do San Diega alebo Seoul do Pekingu, naše lietadlá predstavujú príležitosť pre ľudí, aby sa rýchlo pohybovali a ovplyvnili našu globálnu ekonomiku.“

eviation.com

V tomto elektrické lietadle by mohlo potenciálne lietať 6 až 9 cestujúcich a 2 členovia posádky. Spoločnosť navyše tvrdí, že vyvinula novú batériu s hliníkovým vzduchom, ktorá umožní spotrebiteľom lietať bez poškodenia životného prostredia. ,,Na základe hliníkovej batérie Phinergy Ltd, ktorá je spojená s vysoko výkonnou nabíjateľnou akumulátorovou batériou a je riadená šikovným algoritmom na analýzu výkonu, je energetický systém spoločnosti EViation jedinečný,“ uviedla spoločnosť Eviation Aircraft.

Konkurencia tradičným leteckým spoločnostiam však nie je to, čo táto Eviation Aircraft plánuje. Tvrdia, že budú podobní službe Uber.

Zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech