Bugatti oslavuje 110 rokov limitovaným modelom Chiron Sport. Beštia s takmer 1500 koňmi je ešte majestátnejšia

  • Bugatti oslavuje, no darček v podobe limitovanej edícií dostanú zákazníci.
  • Nezvyčajne zvolená farba, drobné detaily a remeselné spracovanie.
  • Týmto a mnohým iným sa môže pýšiť Chiron Sport "110 ans Bugatti".
bugatti.com
  • Bugatti oslavuje, no darček v podobe limitovanej edícií dostanú zákazníci.
  • Nezvyčajne zvolená farba, drobné detaily a remeselné spracovanie.
  • Týmto a mnohým iným sa môže pýšiť Chiron Sport "110 ans Bugatti".

Bugatti oslavuje tento rok svoje 110. výročie, čo si žiada exkluzívny model, už aj tak luxusnej automobilky. Táto pocta padla na model Chiron, ktorého limitovaná edícia nesie názov Chiron Sport „110 ans Bugatti, ktorý pripomína 110. výročie automobilky a svoju jedinečnosť dokazuje skutočnosťou, že táto sa vyrobí v limitovanom počte len 20 kusov. Na prvý pohľad sa to síce môže zdať ako naozaj nízke číslo, avšak v porovnaní s ročnou produkciou Chironu je toto číslo príznačné.

Ak sa pýtaš, ako rozoznáš túto limitovanú edíciu od klasického Chorinu? Jedným z najvýraznejších rozpoznávacích znakov je francúzska trikolóra namaľovaná na spodnej strane spoilera a na spätných zrkadlách tohto hyperšportu. Dôvod je jednoduchý, keďže je Bugatti francúzskou značkou, a tak s hrdosťou vzdáva hold svojej domovskej krajine.

Vlajka pôvodne symbolizovala spojenie medzi monarchom a ľuďmi v čase ústavnej monarchie. Od zániku monarchie predstavuje Bugatti francúzsku revolúciu s jej slávnymi ideálmi slobody (modrou), rovnosťou (bielou) a bratstvom (červenou).“ vysvetľuje automobilka

20 kusov špeciálnej edície bude v oceľovej modrej farbe v matnom prevedení, ktorá pokračuje aj za tzv. „C-čkový“ tvar za dvermi v zadnej časti auta. Zvyčajne majú Bugatti autá prednú polovicu auta v inej farbe, ako zvyšok karosérie. Tým pádom sa Chiron Sport „110 ans Bugatti stane jedným z mála modelov, ktorý bude mať celú karosériu v jednej farbe namiesto dvojfarebnej schéme, ktorá je pre automobilku typická. Matným prevedením budú disponovať aj karbónové prvky, zatiaľ čo hliníkvé kolesá budú namaľované v matnej čiernej farbe Nocturnei, ktoré budú doplnené o špeciálne limitované krytky „110 ans Bugatti“.

V interiéry budú francúzske trikolóry na opierkach hlavy, pričom farebné pruhy vlajky prechádzajú vertikálne pozdĺž celého sedadla. Kožené prvky interiéru budú ako inak kožené a podľa očakávaní vo farbe Deep Blue. Veľké kruhové logo limitovaného modelu ozdobia opierky hlavym zatiaľ čo pozíciu volantu na 12-tej hodine bude označovať francúzska trikolóra.

Ďalšou špeciálnou vlastnosťou, ktorá svedčí o vysokej úrovní remeselného spracovania, je špeciálne vytvorený medailón v úložnom priestore centrálnej konzoly, vyrobený zo striebra s enamelovými vložkami, umiestnený na doske z uhlíkových vlákien. “ uvádza spoločnosť Bugatti

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na motorickú časť tohto jedinečného modelu. V žiadnom prípade nebude výkon zaostávať za vizuálom, veď dostatočný výkon mu zabezpeččí quad turbo motor s objemom 8 litrov a s výkonom 1 480 konských síl.

zdroj: bugatti.com; autoweek.com; topspeed.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech