Bugatti sa môže schovať. Koenigsegg Agera RS prekonal aj 80-ročný rekord a stal sa najrýchlejším autom sveta

  • Bugatti prvenstvo najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu nevydržalo tak dlho. Švédsky Koenigsegg prekonal jeho rekord rýchlosťou až 446,97 kilometrov za hodinu.
  • Bugatti prvenstvo najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu nevydržalo tak dlho. Švédsky Koenigsegg prekonal jeho rekord rýchlosťou až 446,97 kilometrov za hodinu.

Padá rýchlostný rekord, niečo si želaj! V poslednom desaťročí rozdúchava vietor v kategórii tých najrýchlejších automobilov prevažne značka Bugatti. Už slušný čas mu ale šliape na päty švédska manufaktúra Koenigsegg, ktorá vyrába taktiež autá nesmiernych výkonov a exkluzivity, no kľúč k jej úspechu leží úplne inde ako pri Bugatti.

Zatiaľ, čo Bugatti je použiteľné každý deň a oplýva luxusom, Koenigsegg je tak extrémny, ako sa len dá. A v tomto prípade, extrém víťazí. 

Agera RS pokorila hneď niekoľko svetových rekordov. Tým najdôležitejším je najvyššia dosiahnutá rýchlosť pre sériové vozidlo. Tá je neuveriteľných 446,97 kilometra za hodinu.

Padol aj rekord v disciplíne 0-400-0. Na štyristovke a späť je Agera RS len za 33,29 sekundy. 

Posunuli sa aj rekordy pre najvyššiu rýchlosť pre letmý kilometer a míľu na verejnej ceste. Skromných 445,54 km/h, resp. 457,49 km/h.

Iste, postaviť auto, ktoré všetko toto zvláda, je ťažké. No ešte ťažšie je nájsť na celom svete cestu, na ktorej sa podobné psie kusy dajú zrealizovať.

Našli ju títo dvaja v Pahrump, Nevada. Ten v zelenom je majiteľ automobilky, Christian von Koenigsegg.

Pikoška na záver? Tento tím prekonal 80-ročný rekord Mercedesu pre najvyššiu rýchlosť dosiahnutú na verejnej ceste. Ten držal od roku 1938 nacistický Mercedes Benz Rekordwagen. A tu si môžeš pozrieť, ako to celé vyzeralo.

Zdroj: Koenigsegg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech