Burger King a McDonald’s obmedzia použivanie plastov v detských hračkách. Burger King zájde ešte ďalej

  • Oba fast foodové reťazce sa rozhodli, že chcú limitovať používanie plastov v detských hračkách
  • Burger King sa ich chce úplne vzdať do roku 2023
  • Okrem toho nechcené hračky Burger King zozbiera, roztaví a z materiálu vyrobí užitočné predmety
McDonald's (Flickr, Jason Ippolito)
McDonald's (Flickr, Jason Ippolito)
  • Oba fast foodové reťazce sa rozhodli, že chcú limitovať používanie plastov v detských hračkách
  • Burger King sa ich chce úplne vzdať do roku 2023
  • Okrem toho nechcené hračky Burger King zozbiera, roztaví a z materiálu vyrobí užitočné predmety

Bežne hovoríme o probléme plastových fliaš, pohárov, riadov či slamkách, no plasty sú dnes už takmer všade. Patria aj k hračkám, aké ponúkajú fastfoodové reťazce McDonald’s či Burger King. Obe tieto spoločnosti sa podľa informácií Independent zaviazali, že pri výrobe hračiek pre deti, ktoré ponúkajú vo svojich špeciálnych menu, obmedzia používanie plastov.

Burger King sa však odhodlal ísť ešte ďalej. Dobre si totiž uvedomuje, ako takéto hračky z menu pre deti väčšinou skončia. Pri kúpe je to tá najzábavnejšia vec na svete, no o pár chvíľ už skončí zabudnutá v obývačkovom kúte za sedačkou. Nebolo by na tom nič zlé, keby tieto plastové hračky potom nekončili v košoch a na skládkach, kde im trvá aj stovky rokov, kým sa rozložia.

zdroj: McDonald's (Flickr, Aranami)

Nechcené hračky roztavia a vyrobia z nich niečo užitočné

Ako uvádza portál Fast Company, Burger King ponúkol svojim zákazníkom možnosť nechcené hračky ich ratolestí priniesť do predajní a dať ich do špeciálnych košov na to určených. Hračky zozbierané z týchto košov potom fastfoodový reťazec roztaví a použije ich na výrobu niečoho naozaj užitočného.

Burger King sa zaviazal, že z roztaveného materiálu vyrobí napríklad ihriská pre deti a rôzne ďalšie veci, ktoré majú dlhodobé využitie a dajú sa recyklovať. Rodičia potom dostanú pre svoje dieťa zadarmo King Junior menu, ak si k nemu kúpia hocijaké jedlo určené pre dospelých. Zatiaľ takáto možnosť existuje iba vo Veľkej Británii, no dúfame, že sa jej dočkáme aj u nás na Slovensku.

zdroj: Burger King (Flickr, monstersforsale)

Kľúčový rok 2023

Aby spoločnosť tento projekt propagovala a na problém plastových hračiek upozornila čo najviac ľudí, na nábreží Temže sa v Londýne objavila plastová socha hračky s názvom Beep Beep, zajačika šoférújúceho džíp. Aj táto podobizeň bola vyrobená z roztavených hračiek. Podľa globálneho CMO Burger Kingu Fernanda Machadoa ide iba o jeden z prvých krokov Burger Kingu na ceste k ekologickejšiemu fungovaniu.

„Momentálne pracujeme vo všetkých trhoch na svete, na riešení toho, ako sa úplne vzdať biologicky nerozložiteľných plastov do roku 2023,“ vyjadril sa pre Fast Company.

Zdroj: Independent , Fast Company

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech