Burger King chce Michelinskú hviezdu za svoju top pochúťku, vraj si ju zaslúži. Spustili petíciu

  • Celosvetový reťazec s rýchlym občerstvením si myslí, že si zaslúži Michelinskú hviezdu za jeden zo svojich hovädzích hamburgerov
  • Belgická vetva spoločnosti spustila petíciu, v ktorej žiada Michelinskú hviezdu
Burger King
  • Celosvetový reťazec s rýchlym občerstvením si myslí, že si zaslúži Michelinskú hviezdu za jeden zo svojich hovädzích hamburgerov
  • Belgická vetva spoločnosti spustila petíciu, v ktorej žiada Michelinskú hviezdu

Celosvetový reťazec s rýchlym občerstvením si myslí, že si zaslúži Michelinskú hviezdu za jeden zo svojich hovädzích hamburgerov.

„V poriadku, s radosťou pripustíme, že hodnotenie„ hviezdičkami “a Burger King nie sú na prvý pohľad zjavnou zhodou,“  uvádza na začiatku reklamná kampaň známeho prevádzkovateľa  rýchleho občerstvenia, ktorá je adresovaná michelinským kritikom.

„Koľko miest má vaša malá červená kniha, kde sa podávajú výnimočné jedlá, ktoré sú na stole za päť minút?“ dodáva reťazec vzápätí. Spoločnosť uvádza, že na rozdiel od oceňovaných reštaurácií u nich ľudia nejedia so strieborných príborom ani na saténovom obruse, ale na táckach, rukami, ktoré si potom oblizujú alebo utierajú do papierových utierok. Prípadne si kupujú jedlo z auta. „Zaslúžime si tú malú hviezdu, nemyslíte?“  uvádza sa neskôr v reklame.

Spoločnosť si myslí, že si zaslúži uznanie za svoj nový hamburger Master Angus, ktorý obsahuje slaninu, horčicu, vyprážanú cibuľu a hovädzie karé Angus na grile.

zdroj: adsoftheworld

Belgická vetva spoločnosti spustila petíciu 

Reklamnej kampaň stvorila belgická vetva reťazcu a dokonca spustila aj petíciu, v ktorej žiada zváženie udelenia Michelinskej hviezdy.  Zatiaľ petícia neláme žiadne rekordy, na portáli ju zatiaľ podpísalo len necelých 500 ľudí, čo je počet, ktorý stanovil riaditeľ belgickej vetvy Kevin Derycke.

„Chcem ich vidieť, ako sa smejú (michelinskí kritici) na Burger King alebo budú skutočne prekvapení novou položkou ponuky. Či tak alebo onak, bude to zábavné,“ napísal Zach White jeden zo signatárov petície.

„Burger King si zaslúži Michelinovu hviezdu. Žiadny iný fast foodový reťazec nemal takú drzosť, aby čo i len pomyslel na to požiadať o hviezdu. Ak si ho kráľ nezaslúži, tak kto?“ vysvetlil svoj dôvoď na podpísanie petície Steven Wesley.

Reťazec Burger King začal prevádzku v roku 1954  USA na Floride. Postupne sa rozšíril do ďalších miest v USA a neskôr aj iných krajín.  Na Slovensku má v súčasnosti otvorené tri prevádzky, všetky v Bratislave.  Na svojom webe spoločnosť uvádza, že plánuje postupnú expanziu po celom Slovensku.

Zdroj: Business Insider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK