Burger King smeruje do centra Bratislavy. Ohrozí monopolné postavenie McDonald’s?

  • Sieť fastfoodových reštaurácií sa na Slovensko vrátila 23.novembra minulého roku. Otvorili v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall
  • Odvtedy Burger King otvára jednu prevádzku za druhou a prináša novinky v podobe rastlinných alternatív mäsa či iných ekologických vymožeností
  • Tentokrát sa rozširuje mimo nákupné centrá. Čoskoro ho nájdeš aj v bratislavskom Starom meste
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/Wikimedia
  • Sieť fastfoodových reštaurácií sa na Slovensko vrátila 23.novembra minulého roku. Otvorili v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall
  • Odvtedy Burger King otvára jednu prevádzku za druhou a prináša novinky v podobe rastlinných alternatív mäsa či iných ekologických vymožeností
  • Tentokrát sa rozširuje mimo nákupné centrá. Čoskoro ho nájdeš aj v bratislavskom Starom meste

Odkedy sa Burger King vrátil na Slovensko a vo veľkej reklamnej kampani mal ambíciu poraziť u nás dobre zakotvený McDonald’s, prešiel už takmer rok. Odvtedy ho nájdeš v rôznych nákupných centrách. Sieť reštaurácií s fastfoodovým jedlom však čaká zmena a veľký krok smerom k zákazníkovi. Prichádza do bratislavského Starého mesta, na Kamenné námestie.

V budove bývalého Tesca sa totiž plánuje otvoriť niekoľko prevádzok. Potvrdeným nájomcom je nová, veľká drogéria dm drogerie markt. Druhou novinkou je práve reštaurácia Burger King.

zdroj: Wikimedia

Prepáč Mekáč, ideme do centra

Odkedy Námestie SNP opustilo KFC, McDonald’s si v tejto lokalite dlhodobo drží monopolné postavenie. Preto bude konkurencia v podobe Burger Kingu na mieste.

Okrem iného sa prevádzka objaví aj v novej stanici NIVY. Prečo sa rozhodli presunúť na tieto dve miesta? Ide o stratégiu? Stanice sú dobrým ťahom pre všetkých hladných vyznavačov rýchleho občerstvenia. Pokiaľ ide navyše o známe meno, je to jednoznačne dobrá voľba a dobrá stratégia.

Burger King na Kamennom námestí plánujeme otvoriť v 2. polovici budúceho roka. Reštauráciu v rámci stanice Nivy plánujeme v nadväznosti na otvorenie celého centra,“ prezradil pre redakciu Startitup regionálny manažér Burger King Slovensko Jakub Pala.

Priestor na Kamennom námestí je však z hľadiska lokality luxusný a prenájmy sa tu šplhajú do enormných výšok. Koľko spoločnosť stál? Regionálny manažér na otázku odpovedal neurčito. Informácie obchodného charakteru vraj nezverejňujú.

Sieť fastfoodových reštaurácií sa na Slovensku teší obľube zákazníkov. Dôkazom toho je otvorenie ďalších dvoch prevádzok. S rozpínaním však vôbec nie sú na konci. Stále ich však čakajú novinky nielen v ponuke, ale aj v interiéri.

Na Kamennom námestí sa môžu zákazníci tešiť na priestranné sedenie v najnovšom dizajne Burger King,“ hovorí Jakub Pala.

Ako sa im darí a ako na to reaguje McDonald’s?

„Konkurenciu vnímame ako prirodzenú súčasť trhovej ekonomiky. Preto aktivity konkurenčných spoločností, akými sú rozširovanie siete prevádzok, či ich reklamné kampane, nemáme dôvod komentovať. Našim primárnym zámerom je ponúkať čo najkvalitnejšie produkty a služby, aby sa ku nám vracali a vnímali nás ako lídra v oblasti inovácií, ktoré zavádzame a tiež ako zodpovednú spoločnosť,“ vyjadrila sa pre Startitup na margo príchodu novej konkurenčnej siete do centra hlavného mesta Lucia Poláčeková, PR spoločnosti McDonald’s Slovensko.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

 

V Bratislave aktuálne prevádzkuje spoločnosť Burger King tri reštaurácie. V novom roku však otvárajú okrem tej v bývalom Priore na Kamennom námestí aj ďalších 5 prevádzok.

zdroj: Burger King

„Prvá bude v Košiciach. Reštauráciám sa darí, preto chceme v podobnom tempe pokračovať. Zákazníci sa budúci rok môžu tešiť aj na prvú prevádzku Drive Thru,“ prezradil Pala z Burger Kingu.

V nových reštauráciách plánujú zamestnať 150 nových zamestnancov a 30 manažérov. „Tých si ideálne vyberáme z interných zdrojov a umožňujeme im kariérny rast,“ dodal na záver.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech