„Byť manželkou milionára je ťažké.“ Extrémne majetné ženy prehovorili

  • Byť superbohatým nie je jednoduché
  • Najmä ak sa takým staneš zo dňa na deň
bohacky
Unsplash.com/Freestocks
  • Byť superbohatým nie je jednoduché
  • Najmä ak sa takým staneš zo dňa na deň

Portál news.com.au urobil prieskum na základe výpovedí majetných Američanov a ich manželiek, ktoré sa so svojím statusom ťažšie stotožňujú a obávajú sa negatívnych vplyvov vysokého životného štýlu na svoje deti a ich samotné prežívanie. 

Milionári s deťmi

Keď sa manželkám mužov s dobrým zamestnaním narodí dieťa, v jednom momente si uvedomia, že o opätovnom návrate do zamestnania uvažovať nemusia. Toto je aj prípad Jennifer Risher. David začal pracovať v spoločnosti Amazon a ona mala odrazu možnosť užívať si všetky výhody luxusného života. Súkromné lietadlá, letná vila v Napa, kompletná prestavba šatníka. 

Na prvý pohľad to znie lákavo, na druhý už menej. Komplikuje sa spoločenský život a postupne ochladnú aj predošlé kontakty. Kamaráti a známi začali k Jennifer pristupovať v rukavičkách, báli sa ju pozvať na predtým bežné podujatia, pretože si mysleli, že má špeciálne maniere.

Ak si nanajvýš mladý a zaopatríš sa extrémnym majetkom, tvoje okolie sa na teba pozerá cez prsty. Najmä ak si sa k imaniu dostal rýchlo.

Dôležitá je perspektíva

Záleží na tom, ako sa na situáciu pozeráš. Synonymom bohatstva a luxusu je pozlátko, flitre, peniaze a nekonečné možnosti. O tom, koľko peňazí máš na účte, sa otvorene nehovorí. Peniaze sú tabu, ktoré naša spoločnosť nielen že nedokáže prelomiť, ale ani prehltnúť. Bohatým proste závidíme, pretože my si tak dobre, ako oni, nežijeme. 

Dovolenky superboháčov: Delfíny na prenájom, kľúč od Sixtínskej kaplnky, rozlúčka so slobodou za 1,2 milióna

Manželky extrémne majetných mužov sa niekedy zo strachu pred reakciou okolia. Najmä ak sa presťahujú a novým susedom, s nie vždy rovnako nastavenými majetkovými pomermi, musia povedať priezvisko svojho manžela. Niektoré sa rozhodli zo svojho osudu vypísať. A tak vznikli knihy o tom, ako ťažko je ľahko žiť. 

Súčasní boháči sa nie vždy za majetkom hnali. Niekedy sa proste zadarí a vyskytne sa šance, ktorá sa neodmieta. Takýmto spôsobom sa k akciám spoločnosti Microsoft v 90-tych rokoch dostali aj, vtedy ešte randiaci partneri, David a Jennifer. 

V prieskume, ktorý pred niekoľkými rokmi spravila Trust USA sa zistilo, že až 77 percent aktuálne veľmi bohatých ľudí vyrastalo kedysi v chudobných podmienkach a ich rodičia doslova bojovali o každú korunu. Píše o tom portál News.com.au.

Najbohatším Slovákom ja momentálne majiteľ developerskej spoločnosti HB Reavis Ivan Chrenko. Jedine jeho môžeme označiť ako slovenského miliardára, jeho celkový majetok dosahuje hodnotu 1,4 milióna eur.

Podľa každoročného rebríčka, ktorý vyhodnocuje časopis Forbes, sa medzi 25 najmajetnejších Slovákov radia aj šéf Penty Jaroslav Haščák či väčšinový akcionár spoločnosti ESET Miroslav Trnka.

Zdroje: news.com.au, forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech