Bývalá baletka predvádza svoje umenie v chudobných komunitách. Chce pomôcť ostatným dievčatám splniť si svoje sny

  • Už ako 18-ročná sa stala súčasťou profesionálneho sveta baletu
  • Jej sa sen splnil a teraz sa rozhodla podporiť mladú generáciu žijúcu v chudobných štvrtiach
  • Na tento účel predstavila aj projekt s názvom Swan Dreams
facebook.com / The Swan Dreams Project by Aesha Ash
  • Už ako 18-ročná sa stala súčasťou profesionálneho sveta baletu
  • Jej sa sen splnil a teraz sa rozhodla podporiť mladú generáciu žijúcu v chudobných štvrtiach
  • Na tento účel predstavila aj projekt s názvom Swan Dreams

Ako mladé dievča snívala Aesha Ash o tom, že raz bude baletkou. Sen sa jej splnil. V 13-tich bola prijatá na Školu amerického baletu a už ako 18-ročná okúsila profesionálny balet v New Yorku. Hoci v roku 2008 odišla do dôchodku, nezabudla, v akých podmienkach vyrastala a snívala o svojej úspešnej kariére.

Sama totiž pochádza z chudobných pomerov. Preto sa rozhodla svoje skúsenosti využiť na to, aby pomohla iným afroamerickým dievčatám realizovať svoje sny. O tom, že jej plány neostali len pri slovách, svedčí fakt, že v roku 2011 založila projekt s názvom Swan Dreams, ktorého cieľom je propagovať tento druh umenia v chudobných komunitách a búrať časté predsudky o ľuďoch tmavej pleti. Výťažok z tohto projektu poputuje iným organizáciám, ktoré taktiež podporujú rozvoj baletu v rôznych etnických oblastiach.

Už v jeho samotných začiatkoch ostala sama prekvapená mnohými pozitívnymi reakciami svojho okolia. Pôvodne plánovala zverejňovať svoje fotky v baletnom kostýme, ktoré by umiestňovala v okolí svojho rodného mesta. Pomôcť jej mala reklamná kampaň s fotografiami na autobusových zastávkach a iných verejných priestranstvách.

Už v období jej školských čias bola jej inšpiráciou Andrea Long, baletka tmavej pleti, ktorej fotografie sa objavovali na rôznych miestach. Chcela teda robiť to isté, avšak zistila, že takáto propagácia bola nad jej finančné možnosti. Začala teda zdieľať fotografie prostredníctvom Facebooku a bola milo prekvapená reakciami cudzích ľudí. Následne sa rozhodla vybrať do ulíc, kde prezentovala svoje tanečné umenie. V konečnom dôsledku sa takto aspoň dostala bližšie k ľuďom.

V súčasnosti ponúka Ash, okrem iného, bezplatné tanečné lekcie pre deti a zúčastnila sa aj rôznych programov v spolupráci s neziskovou organizáciou Girls Inc. „Pomocou fotiek a mojich skúseností chcem pomôcť zmeniť demoralizované, objektivizované a skreslené názory na afroamerické ženy tým, že ukážem svetu, že krása nie je vyhradená pre žiadnu konkrétnu rasu alebo sociálno-ekonomické prostredie.

Prajem si, aby táto myšlienka podporila balet po celom svete. Tiež dúfam, že tým, že predvediem balet v oblasti chudobnejších komunít, podporím sponzorovanie tejto krásnej umeleckej činnosti,“ uviedla Aesha na oficiálnej stránke projektu.

Zdroj: self.comwww.indy100.comguacamoley.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech