Bývalý člen The Kelly Family mieri na Slovensko. Michael Patrick Kelly vystúpi na Lovestreame

  • Detská hviezda z minulého storočia mala jedinečnú životnú cestu
  • Paddy Kelly má za sebou 20-ročnú sólovú kariéru
  • V auguste ju predstaví aj Slovákom
michael patrick kelly
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/michael.patrick.kelly.official
  • Detská hviezda z minulého storočia mala jedinečnú životnú cestu
  • Paddy Kelly má za sebou 20-ročnú sólovú kariéru
  • V auguste ju predstaví aj Slovákom

Michael Patrick Kelly, známy aj ako Paddy Kelly, je výnimočný talent, ktorý pochádza z legendárnej hudobnej rodiny The Kelly Family. Zo speváka sa počas dlhotrvajúcej kariéry stal neskôr aj skladateľ, textár a sólový interpret, ktorý si získal úctu a uznanie vďaka svojim melodickým piesňam či súcitnému pohľadu na svet.

Kelly má na konte rádiový hit Beautiful Madness, ktorý na Slovensku a v okolitých krajinách patril počas minulého roka k najväčším hitom. 45-ročný spevák túto známu skladbu a aj svoj najnovší projekt B.O.A.T.S predstaví slovenským fanúšikom už v auguste tohto roka v rámci hudobného festivalu LOVESTREAM.

Bývalý člen skupiny The Kelly Family

Spevák, hudobník, skladateľ a aktivista sa narodil 5. decembra 1977 v južnom Dubline, hlavnom meste Írska, v časti Shankill. Michael Patrick alias Paddy sa narodil ako desiate dieťa nemeckého otca Daniela Kellyho a americkej matky Barbary Ann Kellyovej. Jeho detstvo bolo silne poznačené rodinným putom k hudbe a kočovným životným štýlom.

Skupina The Kelly Family bola založená v 70. rokoch 20. storočia a stala sa jednou z najpopulárnejších rodinných hudobných zoskupení v Európe. Paddy sa stal jedným z hlavných spevákov a skladateľov kapely a ešte ako tínedžer sa „katapultoval k hviezdnej kariére“, ako uvádza na svojej webovej stránke.

The Kelly Family predstavila svoj folk-popový štýl v 90. rokoch a v celej Európe zaznamenala obrovský úspech. Paddy sa podieľal na viacerých hitoch, vrátane piesní An Angel, Fell in Love with an Alien a One More Song. Kapela predala viac ako 20 miliónov albumov a získala množstvo ocenení.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michael Patrick Kelly (@michael.patrick.kelly.official)

Ako sólový spevák vydal už päť albumov

Po rozpade skupiny v roku 2002 sa Michael Patrick rozhodol pre sólovú kariéru. Svojich známych dlhých vlasov sa rozhodol zbaviť a nechal sa ostrihať. V tom období sa tiež rozhodol prijať katolícku vieru. V roku 2003 následne vydal svoj debutový sólový album In Exile.

V rokoch 2004 až 2010 žil v kláštore vo Francúzsku, kde sa zamýšľal nad svojím životom a hudbou. Do hudobného biznisu sa potom vrátil s ešte väčšou sólovou kariérou ako predtým. Neskôr nasledovali ďalšie úspešné albumy ako Human (2015), RUAH (2016), iD (2017) a aktuálne najnovší projekt B.O.A.T.S (2021).

Súčasťou albumu B.O.A.T.S sú aj piesne Beautiful Madness, Throwback či Blurry Eyes, ktoré majú na platforme Spotify desiatky miliónov prehratí. Pätnásť piesní albumu, ktorý je skratkou pre slovné spojenie „Based On A True Story“, je založených na skutočných príbehoch a zážitkoch zo života.

Pieseň Icon hovorí o väzňovi, ktorý sa v cele stal maliarom a premaľoval svoj život. Kelly už pritom niekoľkokrát spieval pre väzňov za mrežami.

V piesni Blurry Eyes zas posúva lásku všetkým, ktorí potrebujú počuť, že sú milovaní takí, akí sú. Skladba Home je zas hymnickým svedectvom o nádeji na večný život po konci nášho života na Zemi.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michael Patrick Kelly (@michael.patrick.kelly.official)

Michael Patrick Kelly je jedinečným spojením štvoroktávového hlasu, nadania na písanie piesní, bohatých schopností, životných skúseností detskej hviezdy, tínedžerskej ikony, mnícha, manžela či rockovej hviezdy, uvádza Lovestream

Na hlavnom pódiu v rámci festivalu Lovestream sa predstaví v nedeľu, 20. augusta 2023. Svojím vystúpením o 17:30 nadviaže na tretí festivalový deň, ktorý prinesie aj vystúpenia skupiny Imagine Dragons, producenta Marka Danna či speváčky Jessie Ware.

Zdroje: Michael Patrick Kelly, Lovestream, Instagram/michael.patrick.kelly.official, AI, YouTube/Michael Patrick Kelly

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá