Bývalý šéf polície Lučanský je v nemocnici, podstúpil operáciu

  • Bývalého policajného prezidenta museli operovať v Ružomberku
  • Milana Lučanského stíhajú v kauze Judáš, je podozrivý z brania úplatkov až za pol milióna eur
Milan Lučanský
TASR/Pavel Neubauer
  • Bývalého policajného prezidenta museli operovať v Ružomberku
  • Milana Lučanského stíhajú v kauze Judáš, je podozrivý z brania úplatkov až za pol milióna eur

OPRAVA: Bývalý šéf polície Milan Lučanský skončil po potýčke vo väznici na nemocničnom lôžku. Informuje o tom .týždeň.sk s odvolaním sa na zdroje v nemocnici v Ružomberku.

Milan Lučanský je v ružomberskej nemocnici, vo väzbe mu praskla pri cvičení cievka v oku, podstúpil preto operáciu, opravil svoje pôvodné tvrdenie časopis .týždeň.

V súčasnosti obvineného exprezidenta Policajného zboru (PZ) SR Milana Lučanského hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku. 

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pre agentúru SITA v tejto súvislosti skonštatoval, že vzhľadom k tomu, že nedisponuje súhlasom dotknutej osoby, nie je oprávnený poskytnúť informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia obvinenej fyzickej osoby. Zároveň však vyvrátil informácie, že by hospitalizácia bývalého šéfa polície bola spôsobená násilím. „Ústav Prešov (kde Milan Lučanský vykonáva väzbu, pozn. SITA) neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému,” dodal ZVJS.

Obrovská korupcia: Policajný exprezident Lučanský mal vziať úplatky až za pol milióna eur

Podľa informácií Denníka N mal Lučanský prijať úplatky v celkovej výške až 500 000 eur. Ak sa mu preukáže vina, hrozí mu 10 až 15 rokov za mrežami.

Vtedajší zástupca riaditeľa Útvaru zvláštnych policajných činností Robert Paksi vypovedal až o dvoch skutkoch prijímania úplatku. Lučanský mal ešte ako prvý policajný viceprezident pomáhať zločineckej skupine Takáčovcov. Lučanský mal brať úplatky aj v čase, kedy bol policajným prezidentom. Do funkcie nastúpil po vražde novinára Jána Kuciaka.

Zdroje: .týždeň, DenníkN, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech