Bývanie v srdci Slovenska môžeš mať za 16 900 eur. Medzi TOP ponukami nájdeš aj mobilný dom

  • Vyberáme pre teba TOP ponuky lacného bývania na strednom Slovensku
  • Kúpiť sa dá rodinný dom za menej ako 17 000 eur
  • V ponuke je aj moderný mobilný dom
bývanie banská bystrica
Ilustračná fotografia Archív Canva
  • Vyberáme pre teba TOP ponuky lacného bývania na strednom Slovensku
  • Kúpiť sa dá rodinný dom za menej ako 17 000 eur
  • V ponuke je aj moderný mobilný dom

Mnohí Slováci hľadajú vlastné bývanie, ktoré sa však stáva čoraz viac finančne nedostupným. Nehnuteľnosti sú drahé, získať hypotéku tiež nebýva jednoduché a mimo hlavného mesta a jeho okolia toho v ponuke nie je zas tak veľa.

Nie je to však ani úplne beznádejné. Aby si nemusel ty, zobrali sme si do hľadáčika región stredného Slovenska a vybrali pre teba trojicu ponúk, ktoré ťa zaujmú pomerom ceny a kvality.

Lacný domček

Prvou a najlacnejšou ponukou je rodinný dom v obci Kameňany v okrese Revúca za atraktívnu cenu 16 900 eur. Obec Kameňany sa nachádza len 13 kilometrov od mesta Jelšava, čím ponúka pokojné vidiecke prostredie s dobrou dostupnosťou do mesta.

Rodinný dom je v pôvodnom, avšak zachovalom stave, čo umožňuje novým majiteľom využiť jeho potenciál na rekonštrukciu alebo okamžité nasťahovanie. Vďaka svojej lokalite a charakteru je tiež vhodný ako chalupa na rekreáciu.

Dom je napojený na všetky potrebné inžinierske siete, vrátane elektriny (230 V), plynu, vody zo studne a kanalizácie formou žumpy. K nehnuteľnosti patrí aj rovinatý pozemok s rozlohou 714 m², čo ponúka dostatok priestoru na rôzne aktivity a úpravy. Pozemok má približné rozmery 12 metrov na šírku a 60 metrov na dĺžku.

Moderné riešenie

Druhá ponuka patrí do skupiny obydlí, ktoré sa v posledných rokoch stávajú čoraz populárnejšími. Reč je o nízkoenergetických mobilných domoch. Ponuku sme zahrnuli do regiónu stredného Slovenska, pretože domy tejto značky sa vyrábajú na mieru v Ružomberku. Umiestniť si ho však môžeš prakticky hocikam, kde na to máš povolenie.

Najlacnejší nízkoenergetický mobilný dom na celoročné užívanie ťa vyjde 41 550 eur. Táto moderná nehnuteľnosť, ktorá je vyrobená v súlade s Európskou normou EN STN 1647, ponúka podlahovú plochu od 15 m² do 44 m² a je plne prispôsobiteľná požiadavkám klienta.

mobilný dom
zdroj: Archív Canva

Zákazníci si môžu vybrať rozmery domu, typ strechy, veľkosť a umiestnenie okien, ako aj dispozíciu interiéru podľa plánovaného využitia. Okrem toho je možné prispôsobiť materiálové prevedenie, vonkajšie a vnútorné obklady stien a podláh, dvere, zárubne a svietidlá. Domčeky môžu byť vybavené od jednoduchého až po najmodernejšie a najluxusnejšie zariadenie.

Vykurovanie je riešené pomocou technológie Heatflow, patentovanej infra fólie, ktorá vytvára vykurovací systém s vysokým komfortom, stálou tepelnou pohodou a veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tento systém zaručuje rýchle rozkúrenie, presnú reguláciu a dlhú životnosť bez nutnosti údržby či opráv.

Táto novostavba je ideálna na celoročné bývanie alebo rekreáciu, poskytujúc vysokú úroveň komfortu a pohodlia. V cene je zahrnuté aj dovoz po celom Slovensku, osadenie domu a napojenie na všetky inžinierske siete, čo robí z tejto ponuky atraktívnu možnosť pre širokú škálu záujemcov.

Mestské bývanie

Ak sa skôr ohliadaš po bývaní v paneláku, máme ponuku aj pre teba. V meste Zvolen na ulici J. Gagarina je na predaj čiastočne zrekonštruovaný 1,5-izbový byt za cenu 98 000 eur. Byt sa nachádza na treťom poschodí zo šiestich v bytovom dome, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou zahŕňajúcou zateplenie, strechu, rozvody, stupačky a spoločné priestory.

Byt samotný má za sebou čiastočnú rekonštrukciu vrátane ústredného kúrenia, plastových okien s interiérovými žalúziami a bezpečnostných vchodových dverí. Disponuje nízkoenergetickým certifikátom, čo zaručuje efektívne využitie energie.

Dispozícia bytu pozostáva z kuchyne spojenej s obývacou časťou, samostatnej spálne vybavenej vstavanou skriňou a kúpeľne s toaletou. Vchod do bytového domu je zabezpečený elektrickým vrátnikom na čip, čo zvyšuje bezpečnosť obyvateľov. K bytu patrí murovaná pivnica o výmere 2,2 m² a spoločná kočikáreň.

Byt je orientovaný do vnútrobloku s výhľadom na les, čo poskytuje príjemné a pokojné prostredie obklopené prírodou. Priamo pred bytovkou sa nachádza detské ihrisko, čo je veľkou výhodou pre rodiny s deťmi.

Kúrenie je ústredné a sieť je pokrytá optikou. Parkovanie je zabezpečené na verejnom parkovisku pred bytovým domom z oboch strán. Byt bude voľný od 1. júla 2024.

Lokalita ponúka kompletnú občiansku vybavenosť vrátane materských, základných a stredných škôl, technickej univerzity, potravín, nákupných centier, ihrísk, zdravotného strediska, reštaurácií, lekární, automobilových servisov a mestského námestia s množstvom podnikov.

Zdroje: Nehnutelnosti.sk, Nehnuteľnosti.sk 2, Nehnuteľnosti.sk 3

Najnovšie videá

Trendové videá