Bývaš cez Airbnb? Firma kvôli koronavírusu zavádza opatrenia

  • Koronavírus už postihuje aj biznis
  • Ubytovacia platforma Airbnb z tohto dôvodu avizuje zmeny v storno podmienkach pre rizikové oblasti
BeFunky-collage (2)
Unsplash/TASR
  • Koronavírus už postihuje aj biznis
  • Ubytovacia platforma Airbnb z tohto dôvodu avizuje zmeny v storno podmienkach pre rizikové oblasti

Nebezpečný koronavírus sa v Európe rozšíril už takmer do každej krajiny a v súčasnosti je na tom najhoršie Taliansko. Ľudia nakazení koronavírusom sú u všetkých našich susedov, Slovensko zatiaľ nemá ani jeden prípad. Na vírus už reaguje aj ubytovacia platforma Airbnb, informuje americké CNBC.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je už nakazených približne 95 200 ľudí, z čoho vírusu podľahlo viac ako 3200 ľudí. Cestovanie do epicentier výskytu nákazy sa teda neodporúča a niektoré čínske mestá sú dokonca zatvorené.

Napríklad v Južnej Kórei zaznamenali len za jeden deň nárast nových prípadov v počte 760 a krajina musela investovať približne 16 miliárd na prevenciu nákazy a ochorenia.

Obmedzenia platia aj v Európe

Ak cestuješ v Európe, už aj tu začínajú platiť rôzne obmedzenia. Celosvetová ubytovacia platforma Airbnb oznámila, že v spojitosti s koronavírusom prijíma nové opatrenia, ktoré by mali byť výhodné pre turistov.

Pri storne klasického ubytovania cez Airbnb bez vážnejších dôvodov (úmrtie blízkeho) sa zvyčajne platí pokuta približne 50 eur za zrušenie ubytovania viac ako 7 dní pred nástupom. Ak je tvoj pobyt zrušený tesne pred ubytovaním (menej ako 7 dní), tak storno poplatok si Airbnb účtuje v hodnote približne 100 eur. Pri rušení rezervácií v spojitosti s koronavírusom sa podmienky menia.

zdroj: Ilustračný obrázok (pixabay.com)

Podmienky pre Čínu a Južnú Kóreu

Airbnb vytvorilo pre koronavírus špeciálne podmienky pre stornovanie ubytovaní a vytvorilo zóny, ktoré sú koronavírusom ohrozené. V nich môžeš kedykoľvek zrušiť svoju žiadosť a storno poplatok nemusíš vôbec zaplatiť. Špeciálne opatrenia platia pre Čínu a Južnú Kóreu.

Airbnb bude tvoju oblasť, ktorá ešte nie je na zozname, preverovať a posudzovať, či je dôvod na storno alebo nie.

Iné oblasti, ako napríklad Taliansko alebo Anglicko, musia byť prešetrené samostatne a vyžadujú si určitú dokumentáciu. Ak ti zrušia let alebo ho nestihneš, budeš to musieť dokázať. Práve rušenie letov sa podľa CNBC podpísalo pod najviac storno žiadostí.

„Bez ohľadu na dátum rezervácie platia zásady uplatnenia poľahčujúcich okolností pre rezervácie všetkých hostiteľov alebo hostí na celom svete, ktorí si musia zmeniť alebo zrušiť plánovanú cestu,“ píše sa na stránke Airbnb.

Airbnb už pred pár dňami avizovalo, že bude musieť predĺžiť svoj vstup na verejnú ponuku akcií (IPO) pravdepodobne na rok 2021. Dôvodom má byť práve koronavírus.

Za prvých 9 mesiacov roka 2019 bola spoločnosť v strate viac ako 322-miliónov dolárov a jej vstup na verejnú burzu je stále otázny. Koronavírus môže tržby Airbnb ešte znížiť a spoločnosť sa môže prepadnúť do väčšej straty.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech