Bývať ako pán môžeš za cenu bratislavského trojizbáku. TOP kaštiele, ktoré sú momentálne na predaj

  • Niektoré majú skutočne luxusnú cenovku, na iné ti bude stačiť úplne priemerná hypotéka
  • Niektoré z kaštieľov sú zrekonštruované a vo výbornom stave
  • Hodia sa na bývanie, ale aj na podnikanie
kaštieľ
TASR/Veronika Klusková, Radovan Stoklasa
  • Niektoré majú skutočne luxusnú cenovku, na iné ti bude stačiť úplne priemerná hypotéka
  • Niektoré z kaštieľov sú zrekonštruované a vo výbornom stave
  • Hodia sa na bývanie, ale aj na podnikanie

Na byt v Bratislave si ľudia berú hypotéky na celý život a platia za ne státisíce eur. Tie úplne najmenšie a najlacnejšie začínajú s cenovkami okolo 100 000 eur, ak však potrebuješ väčší byt v lepšej lokalite, cena sa vyšplhá na dvoj či trojnásobok. A to ešte nehovoríme o luxusných penthousoch, ktoré stoja aj 4 milióny eur.

Ak ti však neprekáža, že nebudeš bývať v centre hlavného mesta, ba naopak, láka ťa to do regiónov, môžeš si vybrať fakt prestížne bývanie. Vybrali sme kaštiele, ktoré sú momentálne na predaj a majú skutočne rôzne cenovky. 

Kaštieľ Mošovce

Ak máš luxusný rozpočet, bude sa ti páčiť kaštieľ v Mošovciach. Stále je na predaj s cenovkou 1 500 000 eur. Objekt je však zrekonštruovaný, len sa nasťahovať. 

Rozprávkový kaštieľ z populárneho seriálu je na predaj. Kúpiš ho za cenu luxusného bytu v Bratislave

Kaštieľ v Mošovciach bol postavený v druhej polovici 18. storočia šľachtickou rodinou Révaiovcov, je jednou z najzaujímavejších a najkrajších historických pamiatok regiónu Turiec. Od Bratislavy je vzdialený 216 kilometrov, cesta autom ti sem zaberie približne dve hodiny.

Pompézny 250-ročný kaštieľ s anglickým parkom ponúka 4 De luxe izby, 15 dvojlôžkových izieb a 10 jednolôžkových izieb. Známy je aj zo seriálu Alžbetin dvor, ktorý sa tu nakrúcal.

Kaštieľ Bošany

Tento krásny historický objekt je na predaj za milión eur. Je vzdialený iba niečo vyše 120 kilometrov od Bratislavy, teda asi hodinu a pol jazdy autom. Nachádza sa neďaleko Topoľčian. Realitná kancelária Winners Reality na portáli nehnuteľnosti.sk uvádza, že „kaštieľ bol postavený v roku 1776 a dal ho postaviť gróf Bošanyi svojim dvom synom. Zastavaná plocha je 421m2. Samotná stavba je tvorená suterénom, prízemím, poschodím a podkrovím. V kaštieli sa nachádzajú repliky dobového nábytku, zbierka trofejí, obrazov a iné.“ Interiér je vo výbornom stave, objekt sa totiž využíval a nechátral.

kaštieľ bošany
zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Kaštieľ Šalgovce

Ak by si mal kamaráta, ktorý chce byť tvojím susedom a tiež bývať v kaštieli, neďaleko Bošian sú Šalgovce. Miestny kaštieľ ide do dražby a jeho vyvolávacia cena je podľa dražobnej spoločnosti PROA 447 736,72 eur. V aukcii sa môže ešte navýšiť. Objekt sa využíval ako eventový priestor, kultúrny dom a hotel a je vhodnejší skôr na podnikanie, ako na bývanie.

zdroj: kastielsalgovce.sk

Kaštieľ Hrachovo

Tento objekt je tiež na predaj za necelý milión eur, konkrétne za 919 200 eur. Postavený bol v roku 1565 pre zemana Žigmunda Ruthényiho a jeho ženu Kláru Palágyiovú. V roku 1727 prešiel prestavbou a potom ešte v 19. storočí. Aj v minulosti bolo bežné, že si páni rekonštruovali svoje paláce na modernejšie. V 20. storočí slúžil kaštieľ ako gazdinská škola, neskôr ako ubytovanie pre odchovancov detských domovov. Interiér nie je v katastrofálnom stave, ale vyžaduje si rekonštrukciu. 

Kaštieľ Turík

Tento Kaštieľ je na predaj už 10 rokov. Dnes stojí 399 000 eur, no ako uviedol predajca pre Plusku, stál v minulosti oveľa viac. 

Objekt prešiel kompletnou rekonštrukciou,má veľkú rovinatú záhradu s hospodárskou časťou- koniareň,udržiavaný trávnik, oplotenie celého objektu a priamy prístup z asfalt.cesty ku kaštieľu. Pri vchode je vstupná hala, kuchyňa so zariadenou kuchynskou linkou a spotrebičmi, jedáleň, obývačka, 2 izby, nové sociálane zariadenie. Izby sú štýlovo zariadené. Vykurovanie je v každej izbe kachlovou pecou, celé podlažie má podlahové kúrenie, strecha objektu je nová, okná nové drevené. V kaštieli sú vínne klenbové pivnice a miestnosti s klenbami, skladový priestor,“ uvádza predajca.

Do objektu teda nemusíš vrážať veľa peňazí, prakticky sa stačí nasťahovať. Kaštieľ bude skvelý ako letné sídlo na Liptove pre novodobého šľachtica, ale aj ako objekt na podnikanie.

kaštieľ Turík
zdroj: RK OREA

Schwarzova vila v Hurbanove

Túto vilu si naozaj kúpiš lacnejšie ako byt v Bratislave s podobnou využiteľnou plochou. Vila v Hurbanove je na predaj u realitnej spoločnosti Prvá R3alitná. „Schwarzova vila (kaštieľ) bola postavená na konci 19. storočia neznámym stavebníkom, ktorý postavil aj kaštieľ v Sesíleši pre baróna Hirša. Vila mala byť majetkom barónovho priateľa. Hirsch nečakane zomrel a preto vilu predali. V roku 1902 ju kúpil Žigmund Schwartz (Schwarz) a podľa neho je pomenovaná. V roku 1949 si ju kúpila rodina Brucknerovcov a ich potomkom patrí dodnes,“ uvádza predajca.

Nový majiteľ by však mal mať vzťah ku historickým budovám, pretože s cenovkou 199 000 eur nemôžeš počítať ako s konečnou. Na budove je veľa práce a vyžaduje si rekonštrukciu.

zdroj: reprofoto: Xreality

Kaštieľ Súľov-Hradná

Ak si za svoj kaštieľ ochotný dať približne toľko peňazí, koľko za garsónku v hlavnom meste, je tu pre teba tento objekt. Má cenovku 75 000, no na cene sa dá podľa realitky dohodnúť. Objekt je však v dezolátnom stave a vyžaduje si veľa lásky a peňazí. Môže však ísť o výhodnú investíciu, príroda v okolí obce je turistickým hotspotom a turisti by určite privítali malý hotel, alebo dobrú reštauráciu po túre.

kaštieľ súľov hradná
zdroj: RK Žilina Real
Zdroje: nehnutelosti.sk, Pluska, PRO Aukcie

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie