Čaká nás automobilová nákupná horúčka? Expert predpokladá až 50% zľavy

  • Podľa niektorých expertov na automobily sa môžu ich ceny prepadnúť až o 50%
  • Koronavírus spôsobil nízky dopyt po kúpe automobilov. Keďže krízu nikto nečakal, na trhu je prebytok áut, čo tlačí ceny dole
Auto výpredaj
  • Podľa niektorých expertov na automobily sa môžu ich ceny prepadnúť až o 50%
  • Koronavírus spôsobil nízky dopyt po kúpe automobilov. Keďže krízu nikto nečakal, na trhu je prebytok áut, čo tlačí ceny dole

S krízou koronavírusu môže prísť veľký výpredaj automobilov. Nie len tých nových, ale aj ojazdených. Niektorí experti predpokladajú, že ceny áut sa môžu prepadnúť o 50%. Informuje o tom nemecký Autobild.

Nemecký automobilový expert Ferdinand Dudenhöffer z univerzity v Duisburg-Essene si myslí, že prepad cien bude výrazný aj u čisto nových áut.

Zatiaľ hovorí len o tých nemeckých, keďže ich je na skladoch vysoký prebytok kvôli nižšiemu dopytu po nových modeloch v čase krízy.

Dudenhöffer aj vo svojich článkoch tvrdí, že by bolo potrebné, aby štát znížil, resp. zrušil daň pre predaj áut v čase krízy. Dopyt by sa tak mohol aspoň čiastočne zvýšiť a ceny zastabilizovať.

Dudenhöfferove slová podčiarkuje aj ďalší nemecký expert Marco Steinfatt. Ten tvrdí, že zľavy už začali v čase, kedy ešte ani nevieme, ako sa situácia vyvinie.

„Priemerné zľavy na nové ceny automobilov sa od polovice marca zvýšili na viac ako 25 percent,“ povedal pre Autobild Marco Steinfatt, generálny riaditeľ spoločnosti „MeinAuto“ z Kolína nad Rýnom.

Ceny áut môžu byť nižšie aj na Slovensku

Steinfatt ďalej hovorí, že vzhľadom na takéto zníženie cien je určite vhodný čas premýšľať o kúpe alebo prenájme nového automobilu.

Podľa Dudenhöffera bude apríl mesiacom, ktorý sme nikdy nezažili od druhej svetovej vojny. Dnes zažívame totiž kvôli koronavírusu jeden z najmenších dopytov po autách v histórií.

Predaj automobilov má aj ďalší závažný problém. Ako píše nemecký Autobild, viac ako desať percent registračných kancelárií v Nemecku je kvôli koronavírusu úplne zatvorených, ďalších 50 percent poskytuje svoje služby so značnými obmedzeniami.

Dudenhöffer si myslí, že bez výrazných zliav nebude automobilový priemysel môcť ďalej pokračovať, pretože pokrízové obdobie a ekonomické dopady budú mať ďaleko rozsiahlejšie rozmery.

Nemecký pokles cien automobilov značne ovplyvní aj tie slovenské. Preto je možné s kúpou nového auta radšej počkať, pretože sa môže stať, že sa zľavy ešte viac navýšia. Niektoré slovenské bazáry už avizovali 50% zľavy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK