Čaputová či Hamšík sa stali tvárami vakcinačnej kampane. Jej celková hodnota ťa prekvapí

  • Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo novú kampaň na podporu očkovania
  • Stála 80-tisíc eur a jej tvárou je aj prezidentka Čaputová
pjimage (95)
slovenskoproticovidu.sk
  • Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo novú kampaň na podporu očkovania
  • Stála 80-tisíc eur a jej tvárou je aj prezidentka Čaputová

Hlavným motívom kampane na podporu očkovania je písmeno V, ktoré symbolizuje víťazstvo nad pandémiou. Tvárou kampane nie je iba Zuzana Čaputová. Pridali sa k nej napríklad Adela Vincezová, Vladimír Krčméry, Marek Hamšík, Kamila Magálová a Ondrej Kandráč.

Práve Zuzana Čaputová a Vladimír Krčméry patria medzi prvých ľudí, ktorí na Slovensku boli zaočkovaní. Svoju vakcínu dvojica dostala už v decembri a prezidentka bola zaočkovaná už aj druhýkrát. Ako povedal jej hovorca Martin Strižinec, okrem únavy a bolesti svalov, na čo bola vopred upozornená, nepocítila žiadne vedľajšie účinky ani komplikácie.

zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Sloboda, víťazstvo a hudba

Fotografie so slovenskými osobnosťami sú doplnené o slogany ako „Vakcína je sloboda, po ktorej všetci túžime“, „Vakcína je víťazstvo nad zákerným súperom“ alebo „Vakcína je hudba, ktorú chceme všetci počuť“.

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že osobnosti sa do kampane zapojili bez nároku na honorár. „Všetkým osobnostiam, ktoré sa rozhodli podporiť našu kampaň, veľmi pekne ďakujem. Robia tak bez nároku na honorár a s vedomím, že budú zaočkovaní v príslušnej fáze našej aktualizovanej očkovacej stratégie,“ povedal Krajčí.

zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Všetko o očkovaní

Na webe slovenskoproticovidu.sk nájdeš základné informácie o očkovaní. Dozvieš sa tam, či sú vakcíny bezpečné, aké riziká ti hrozia, ako prebiehal výskum a vývoj vakcín a kvôli čomu ľudia o vakcinácii pochybujú. 

Stránka taktiež obsahuje odkazy viacerých Slovákov, ktorí s vakcináciou súhlasia. Je tam spisovateľ Daniel Hevier, kňaz Ján Kulan a aj olympijský víťaz Matej Tóth. Časť vysvetľujúcej kampane nájdeš aj Youtube kanáli Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. 

zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Vo viacerých videách vysvetľujú odborníci dôležitosť očkovania, funkčnosť vakcíny a prečo je to jediná cesta, pomocou ktorej sa vieme dostať z pandémie.

Podľa Denníka N sa postoj Slovákov k očkovaniu mení. Podľa minuloročného prieskumu agentúry Focus sa zaočkovať chcelo len 32 % občanov, proti bolo až 55 %. Januárový prieskum agentúry Ipos však ukázal, že zaočkovať sa chce až 53 % Slovákov. Proti bolo 37 %. Z výskumu teda vyplýva, že v priebehu niekoľkých mesiacov sa názory Slovákov výrazne zmenili. 

Zdroj: Slovenskoproticovidu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech