Čaputová účasťou v Inkognite podporila finančnú skupinu J&T, hlásia jej kritici

  • Slovenská prezidentka zožala kritiku od mimovládnej organizácie
Zuzana Čaputová (TASR)
TASR
  • Slovenská prezidentka zožala kritiku od mimovládnej organizácie

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa ocitla pod paľbou kritiky hneď po tom, ako sa ocitla v zábavnej šou na televízii Joj v relácii Inkognito. Transparency International Slovensko hovorí, že ide o priamu podporu finančnej skupiny J&T. Organizácia o tom informovala na sociálnej sieti.

Trasparency to argumentuje tým, že reláciu si pozrel rekordný počet ľudí, čím nepriamo pomohla vlastníkom televézie Joj. Išlo o druhú najsledovanejšiu reláciu roka. Reláciu sledovalo viac ako milión ľudí.

„Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách,“ uviedla vo svojom vyhlásení Trasparency International. 

Kritici sa súčasne opierajú o iné formy relácii, ktorých sa prezidentka mohla zúčastniť. Narážajú na verejnoprávnu televíziu, ktorú vlastní štát a nie záujmová skupina.

„Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov. Zábavných relácií je dosť aj vo verejnoprávnej televízii, prečo nemohla ísť tam?“ pýtajú sa v Transparency.

Na názor sme sa pýtali aj priamo hovorcu prezidentky. „Komentáre pod zverejneným príspevkom hovoria za všetko,“ hovorí pre StartitUp Martin Strižinec.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá