Čaputová účasťou v Inkognite podporila finančnú skupinu J&T, hlásia jej kritici

  • Slovenská prezidentka zožala kritiku od mimovládnej organizácie
Zuzana Čaputová (TASR)
TASR
  • Slovenská prezidentka zožala kritiku od mimovládnej organizácie

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa ocitla pod paľbou kritiky hneď po tom, ako sa ocitla v zábavnej šou na televízii Joj v relácii Inkognito. Transparency International Slovensko hovorí, že ide o priamu podporu finančnej skupiny J&T. Organizácia o tom informovala na sociálnej sieti.

Trasparency to argumentuje tým, že reláciu si pozrel rekordný počet ľudí, čím nepriamo pomohla vlastníkom televézie Joj. Išlo o druhú najsledovanejšiu reláciu roka. Reláciu sledovalo viac ako milión ľudí.

„Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách,“ uviedla vo svojom vyhlásení Trasparency International. 

Kritici sa súčasne opierajú o iné formy relácii, ktorých sa prezidentka mohla zúčastniť. Narážajú na verejnoprávnu televíziu, ktorú vlastní štát a nie záujmová skupina.

„Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov. Zábavných relácií je dosť aj vo verejnoprávnej televízii, prečo nemohla ísť tam?“ pýtajú sa v Transparency.

Na názor sme sa pýtali aj priamo hovorcu prezidentky. „Komentáre pod zverejneným príspevkom hovoria za všetko,“ hovorí pre StartitUp Martin Strižinec.

MALA ÍSŤ PREZIDENTKA DO JOJKY?O tom, či by prezidentka mala chodiť do zábavných relácií typu Inkognito a v akej miere…

Gepostet von Transparency International Slovensko am Donnerstag, 14. November 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech